TÜRKİYE

SON DAKİKA HABERİ: Askeri kargo uçağı Wuhan’dan tahliye için havalandı


TÜRKİYE

Son dakika haberi!  Türk Hava Kuvvetlerine ilişkin A400M kargo uçağı, Çin’in Wuhan kentindeki Türk vatandaşlarını tahliye etmek için havalandı …Son dakika haberi! 

Türk Hava Kuvvetlerine ilişkin A400M kargo uçağı, Çin’in Wuhan kentindeki Türk vatandaşlarını tahliye etmek için havalandı.

Dün hazırlıklarını tamamlayan uçak gerekli olurların alınması için bekliyordu.

Dönme talebini ileten Türk vatanşarları sağlık ekipleri ve enfeksiyon eksperleri eşliğinde Türkiye’ye getirecek.

EN UZAK PİSTE İNİŞ, ACİL NAKİL

Uçak mürettebatı ve yolcular kişisel kıyafetler giyecek. Uçuş sırasında da sıhhat takibi yapılacak, enfeksiyon bulgusu gelişen olursa uçak içi enfeksiyon bulaşıcı hastalık tedbirleri alınacak. Uçak iniş ortamında mümkün olan en uzak piste inecek, minimum mahal çalışanı ile hizmet verilecek. Uçağın bölge hizmetleri sağlandıktan sonra kapı açılması öncesinde kapı açılmasından sorumlu işçi hariç gayri tüm mekan çalışanı uçaktan uzaklaşacak. Yolcular, kimseyle temas etmeden nakil aracına alınacaklar. Pilotlar için de kişisel tahliye sistemi uygulanacak. Uçak da “2019-nCoV Rehberi”ne münasebetli olarak temizlenecek.

14 GÜN KARANTİNA

Kişisel donanımlı ambulanslarla alınacak olan uçuş ve sıhhat ekibi ile Çin’den getirilen vatandaşlar, 14 gün boyunca karantina altında olacaklar hastaneye götürülecekler. Bu bireyler, gayrı hastalarla temasın olmadığı, şifreyle girilen şahsi bir kısımdaki odalara yerleştirilecek. Odaların kapıları ve camlar mütemadi gizli tutulacak.