Son Yaz Sare Kimdir? Birce Akalay Kaç Yaşında, Nereli?

0

Son Yaz Sare Kimdir? Son Yaz dizisinin yeni sezonunda karşımıza çıkan İstihbarat Ajanı Sare Akay karakterini kim oynuyor? Sare karakteri hakkında neler biliyoruz? Sare rolünü oynayan Birce Akalay Kaç Yaşında, Nereli? Birce Akalay daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadı?

Son Yaz Sare Kimdir?

Son Yaz dizisinin ikinci sezonunda Sare Akay isimli bir istihbaratçı kadroya dahil oldu. Sare karakterini Birce Akalay oynuyor. Bu karakter hakkında neler biliyoruz, göz atalım:

Sare Akay Milli istihbarat teşkilatında, istihbarat uzmanıdır. Çerkez kökenli bir ailenin kızıdır. Ankara Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunudur. Üniversiteden sonra iç güvenlik ve suç analizi üzerine eğitim almıştır. Babası istihbaratçı olan Sare, eğitimini tamamladıktan sonra teşkilata katılmıştır.

Sare karakterinin özellikleri: Yönetme ve yönlendirme becerisi yüksektir. Analitik zekaya sahiptir ve yaratıcıdır. Detaylara önem verir. Stres altında son derece soğukkanlıdır. Kendine güvenli, alaycı, acımasız, sabit fikirli, esprili ve inatçı bir kadındır.Y urt dışında, savaş bölgelerinde çalışmıştır. Yurtdışı görevi sona erdikten sonra İstanbul’a gelmiştir. Şu anda bir üniversitede kriminoloji üzerine ders vermektedir. Sare’in tekrar aktif göreve geçmesi ise; organize suçlar için kurulan özel bir ekibin başına geçmesiyle olacaktır. Sare Son Yaz evrenine sırlarıya birlikte girecektir.

Birce Akalay kimdir?

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

2004 yılında Miss Turkey yarışmasında 3. seçilerek Türkiye’yi Miss Europe’ta temsil etti.

2007 yılında Kader dizisindeki “Lamia” karakteriyle ilk kez başrol oldu ve televizyon dünyasına adım attı. Aynı yıl Senin Uğruna dizisinde rol aldı. 2008 yılında Son Ders: Aşk ve Üniversite filmiyle sinemaya da giriş yaptı. 2009 yılında Alayına İsyan ve Kış Masalı dizilerinde rol aldıktan sonra asıl çıkışını Yer Gök Aşk adlı diziyle 2010 yılında yaptı.

Birce Akalay 37 yaşında…

Birce Akalay Oynadığı Diziler

2020 – Babil / Kanal D / Yön: Uluç Bayraktar

2018 – Ağlama Anne / ATV / Yön: Feride Kaytan

2017 – Siyah Beyaz Aşk / KanalD/ Yön: Altan Dönmez, Emir Khalilzadeh

2016 – Hayat Bazen Tatlıdır / Star TV / Yön: Hamdi Alkan

2015 – Evli ve Öfkeli / ATV / Yön: Sedat İnci, Erol Özlevi

2014 – Küçük Ağa / KanalD/ Yön: Aysun Akyüz, Erol Özlevi

2014 – Böyle Bitmesin / TRT1 / Yön: Hakan İnan

2013 – Ben Onu Çok Sevdim / ATV / Yön: Mehmet Bahadır Er

2010 – Yer Gök Aşk / FOX TV / Yön: Canan Çelik

2008 – Asi / Kanal D / Yön: Cevdet Mercan

2007 – Kader / Star / Yön: Adnan Güler

Birce Akalay Oynadığı Filmler

2016 – Deliormanlı / Yön: Murat Şeker

2009 – Nefes: Vatan Sağolsun / Yön: Levenet Semerci

2009 – Sizi Seviyorum / Yön: Mustafa Uğur Yağcıoğlu

2008 – Son Ders – Aşk ve Üniversite / Yön: Iraz Okumuş, Mustafa Uğur Yağcıoğlu

Birce Akalay Tiyatro Oyunları

2021 Hırçın Kız – Zorlu Dijital Sahne

2020 Keşanlı Ali Destanı – Müzikal

2017 7 Kocalı Hürmüz – Müzika

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku