Teknoloji

Sony Xperia X Performans Fiyatı ile Cep Yakacak!


Teknoloji

Sony’nin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı yeni nesil telefonu Xperia X Performans Fiyatı ile adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor!Sony‘nin geçtiğimiz yıl pazara sunduğu amiral gemisi Xperia Z5, hem donanım hem de kamera tarafında güncelliğini yitirdi. Snapdragon 820‘nin pazara sunulmasından sonra Xperia Z serisine ara veren firma “X serisi” ile yoluna devam etme kararı aldı. Bu noktada Xperia X Performans Fiyatı ile çok can yakacak gibi görünüyor.

699€ fiyatlandırma ile Temmuz ayında pazara sunulacak Xperia X Performance‘ın rakipleri Galaxy S7 ile aynı fiyata satılacakken; LG G5‘ten de 70€ gibi daha pahalıya satışa çıkacağını belirtelim. Temmuz ayında LG G5‘te ve Galaxy S7‘de yapılacak indirimler sonrasında Xperia X Performance‘ın o dönem için cep yakacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Sony‘nin bu telefon ile başarılı olması oldukça zor; zira Temmuz ayında birçok kullanıcı Galaxy Note 6, iPhone 7 ve LG V11‘i pazarda beklemeye başlayacak. Full HD 5 inç ekran boyutuna sahip, rakiplerine göre yarı yarıya daha az RAM gücü sunan ve/hatta 4K video çekimi bile yapamayan Xperia X Performance‘ın başarılı olup olamayacağını ise zaman içinde göreceğiz…

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet