Sörf başladı: Eylül İçin Avrupa’nın en İyi noktaları

0 18

Yaz tatili kalabalığı azalırken ve sonbahar dalgası yükselirken, Eylül sörf gezisi için harika bir ay.

Dış hava sıcaklıklarının soğumaya başlamasına rağmen, deniz genellikle yaz boyunca emdiği ısıyı koruyarak Ekim ve Kasım aylarında sıcak kalır. Kuzey Yarımküre’de geceler devam ederken, muhteşem gün batımları akşam seanslarınız için büyülü bir fon görevi görecek.

Eylül, ısı aramak için güneye gitmenize neden olsa da, ideal hava koşullarından daha azına aldırmazsanız, bu listede bazı şaşırtıcı seçenekler var. Sonuçta, zaten ıslanmışsan yağmur kimin umurunda?

İşte bir sonbahar sörf kaçamağı için en iyi seçimlerimiz.

Hossegor, Fransa

Hossegor, 200 km’den uzun bir kum şeridinde

Biarritz’in yaklaşık 30 km kuzeyindeki bu sahil kasabası , ünlü bir sörf destinasyonudur. Sokakları her köşesi sörfçülerle ve tahtalarla dolu karavanlarla dolu.

Kasabanın kalbinde, dalgaların sığ kumlu bir kıyı şeridi tarafından yaratıldığı, dünyanın en iyi plaj tatillerinden biri olan La Graviere yer almaktadır.

Yaz, herkesin biraz eğlenmek için kürek çekmesiyle daha küçük zirveler görse de, mevsimler değiştikçe şişmeler artar ve daha ciddi sporcular için bir yer haline gelir. Sonbaharda gelirseniz, daha büyük dalgalar ve şimdiye kadar deneyimleyeceğiniz en iyi varillerden bazılarını bekleyin.

Bu, bölgenin 225 km’lik altın kumunun sadece bir parçasıdır, ancak her türlü sörfçü için fazlasıyla yeterli alana sahiptir.

Ericeira, Portekiz

Foz do Lizandro, sörf yapmaya yeni başlayanlar için harika bir seçimdir. 

Lizbon’un kuzeyindeki bu eski balıkçı köyü , genellikle Avrupa’nın en iyi sörf destinasyonlarından biri olarak kabul edilmektedir. Portekiz’in başkentinden sadece 40 dakika uzaklıkta, oraya gitmek çok kolay ve konaklama seçenekleri bütçeye uygun hostellerden kendi özel dairenize kadar uzanıyor.

İki uçurum arasındaki bir vadide yer alan Ribeira d’Ilhas, deneyimli sörfçülerin gözdesi. Dünyanın en iyi dalgalarından bazılarını sağlayan güçlü denizleri ve resifleri ile dünyanın en uzun doğru nokta molalarından biridir.

Sporda yeniyseniz, Foz do Lizandro yeni başlayanlar için iyi bir yerdir. Kendi boardunuz veya dalış giysiniz olmadan seyahat ediyor olsanız bile, bu plajda sörf yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi kiralamak için seçenekler var.

Açlıktan açlıktan sudan çıktığınızda, hemen sahilde çok çeşitli kafeler, restoranlar ve barlar da var.

Fuerteventura, Kanarya Adaları

Fuerteventura’nın inanılmaz manzaraları, herhangi bir sıralama için harika bir fon oluşturuyor. 

Teknik olarak hala Avrupa’da olmasına rağmen, Fuerteventura’nın Afrika kıyılarındaki konumu, bu listedeki seçeneklerden herhangi birinin yıl boyunca en iyi hava koşullarına sahip olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, adının hakkını veriyor, bu nedenle kıyı şeridinin oldukça rüzgarlı olmasını bekleyin.

El Mattoral Havalimanı’ndaki sinir bozucu inişi geçtikten sonra Corralejo’ya gidin. Bu kasaba, adanın sunduğu çeşitli plajları keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Corralejo’nun eteklerinde güzel bir doğal parkta bulunan Flag Beach, öğrenciler için daha rahat bir deneyim sunuyor. Daha zorlu bir deneyim arayanlar, şehirden batıya, Fuerteventura’nın en iyi ama en zor sörf noktalarından biri olarak bilinen ‘The Bubble’a gidebilirler.

Benzersiz bir şey için Los Lobos’a giden bir feribota binin. Bu uyuyan yanardağ, Atlantik Okyanusu’ndan gelen büyük dalgalardan yararlanırken muhteşem manzaralar sunar. Artık sörf yapamayacak duruma gelene kadar veya günün sonunda tekne sizi almaya gelene kadar sörf yapın.

Donostia San Sebastian, İspanya

Bu şehir molası, gece hayatının yanı sıra harika dalgalar sunuyor.

Bask Ülkesi’nin en iyi dalgalarına yakın olan burası, tartışmasız İspanya’da bir sörf kampı için en iyi yerlerden biri. Pansiyonlar, tapas barları ve iyi gece hayatıyla dolu olması, onu sadece bir plaj tatilinden fazlasını arayanlar için harika kılıyor.

Yaz aylarında koşullar oldukça düz olabilir, bu nedenle Eylül gezisi San Sebastian’ın sörfünden en iyi şekilde yararlanmak için idealdir . Zurriola’nın şehir içi molası, açık koy kuzeyden gelen dalgalara maruz kaldığı için ziyaret edilecek sörf plajıdır.

Batıdaki La Concha oldukça tahmin edilemez olabilir, ancak koşullar iyi olduğunda sporu öğrenenler için harikadır. Değillerse, başka bir tahta tabanlı aktivite ile saatlerce uzaklaşmak için bir stand-up paddleboarding noktasına katılabilirsiniz.

Kuzey Cornwall, Birleşik Krallık

Watergate Bay, her seviyede sörfçü için bolca alana sahiptir. 

Kuşkusuz, bu listedeki diğer seçeneklerden bazılarından daha az güneşli olan North Cornwall , sonbaharda yuvarlanırken bir dalgayı yakalamak için hala harika bir yerdir. Yazın bu kıyılara akın eden tatilci kalabalığından kaçın, soğuğa göğüs ger ve bunun yerine Eylül’de bir mola ver.

Ünlü sörf kasabası Newquay’in kuzeyinde yer alan Watergate Bay, tüm uzunluğu boyunca kaliteli dalgalar yayan iki millik bir kum şerididir. Plajın ortası tıklım tıklım dolu olsa da, daha sessiz bir tepe bulmak için her iki uçta da kısa bir yürüyüş yapın. Sadece gelgit geldiğinde erişim yolundan ayrılmadığınızdan emin olun.

Polzeath, muhtemelen Kuzey Cornwall’daki en ünlü sörf plajlarından biridir ve yeni başlayanlar için harikadır. 29 Eylül’e kadar İngiltere’nin en iyi sörf okullarından ve cankurtaranlarından bazılarına sahiptir, bu nedenle sporda yeniyseniz emin ellerde olacaksınız.

Peniche, Portekiz

Bu eski balıkçı kasabası, dünyanın dört bir yanından sörfçüler arasında sıkı bir favori haline geldi.

Bu tarihi balıkçı kasabası, son zamanlarda popüler bir turizm merkezi haline geldi. Bazı inanılmaz deniz ürünleri restoranları ile köklerine tutunduğu için popülaritesinin sizi ertelemesine izin vermeyin. Birçoğu , şehrin her iki tarafındaki inanılmaz kumsalları keşfetmek için bir üs olarak Peniche’de kalmayı tercih ediyor .

Eylül, orta ve ileri düzey sörfçüler için koşullardan yararlanmak için yılın en iyi zamanıdır, bu nedenle yeni başlayanlar bunu dışarıda bırakmak için daha iyi olabilir. Uygun olarak adlandırılan Supertubos plajında ​​içi boş, güçlü tüpler ve birinci sınıf sörf koşulları bulunabilir. Atlantik’teki güçlü sonbahar fırtınalarından gelen kabarmayı yakalamak için mükemmel bir konuma sahiptir ve aksi takdirde bu kıyı şeridine musallat olabilecek kuvvetli rüzgarlardan korunaklıdır.

En kaliteli dalgaları yakalamaktan kaçınılmaz olarak bir molaya ihtiyacınız olduğunda, Ilha da Berlengas’taki doğa rezervine bir tekne gezisi şarttır. Gözlerden uzak koyları, ilginç tarihi ve yarı saydam suları, karada geçirilen zamandan bıktıysanız, dalış için mükemmel bir yer olduğu anlamına gelir.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku