Sosyal medya devi TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı işaretledi

0

Sosyal medya devi TikTok, dünya çapındaki aktivitede 1 milyar aktif kullanıcı işaretini geçti, sosyal medya devi Pazartesi günü duyurdu. “Dünya çapında 1 milyardan fazla insan artık öğrenirken, gülerken veya bir şeyler keşfederken eğlenmek için her ay TikTok’a geliyor.

Son derece çeşitli aileler, küçük işletmeler ve içerik oluşturucular topluluğumuza ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruzÇinli şirket ByteDance’in özel mülkiyetinde olan TikTok, özellikle COVID-19 salgını sırasında son birkaç yılda kullanıcı sayısında artış olduğunu bildirdi.

Ocak 2018’e kadar milyon küresel kullanıcı, Aralık 2018’e kadar 271 milyona ve Aralık 2019’a kadar 507 milyona yükseldi. Temmuz 2020’de TikTok, dört yıldan kısa bir süre sonra dünya çapında aylık 800 milyona yakın aktif kullanıcı bildirdi.Şirketin kısa form videosu gençler arasında o kadar popüler ki, birkaç büyük teknoloji şirketi kendi taklitçi sürümlerini piyasaya sürdü.

Facebook geçen ağustos ayında Instagram Reels’i piyasaya sürdü, Google’ın YouTube’u ise Shorts’u geçen Eylül’de piyasaya sürdü. Snap, geçen yıl Spotlight adlı benzer bir özelliği duyurdu.

Büyüme, eski ABD başkanı Donald Trump’ın yönetiminin başarısız olduğu gerçeği göz önüne alındığında etkileyici bir büyüme. ByteDance bir ABD şirketine satmadıysa uygulamayı yasaklamayı planlıyor. Bu arada, Başkan Joe Biden’ın yönetimi şirketin ABD’deki faaliyetlerine devam etmesine izin verdi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku