SpaceX uzaya sivil uçuş gerçekleştirecek

0 13

[ad_1]

ABD’li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, uzaya ilk sivil uçuş görevi olan “Inspiration 4″ün bu senenin son çeyreğinde gerçekleştirilmesinin planlandığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen açıklamada, uçuşun Florida’daki Kennedy Uzay İstasyonu’ndan gerçekleştirileceği belirtilerek, Shift4 Payments şirketinin Üst Yöneticisi Jared Isaacman ve seçilecek 3 kişinin “Crew Dragon” uzay mekiğiyle uzaya gönderileceği bildirildi.

Açıklamada, uzaya gidecek öteki 3 kişinin isimlerinin gelecek haftalarda duyurulacağı kaydedilerek, “Inspiration 4” görevine katılacaklara SpaceX tarafınca ticari astronot eğitimi verileceği açıklandı.

“Inspiration 4” görevinin resmi web sayfasından paylaşılan bilgilerde de söz mevzusu uçuştaki 4 koltuğun liderlik, ümit, cömertlik ve refahı temsil etmiş olduğu bildirildi.

Uçuşun Jared Isaacman tarafınca yönetileceği, uçuşla St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’ne destek sağlanacağı kaydedildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku