SSK ve Bağ-Kur emeklisi zammı ne kadar olacak?  En Son Detaylar

Emekli ocak zammı için geri sayı sayım başladı. 2022 emekli ocak zammı senenin ikinci yarısındaki enflasyon rakamları esas alınarak gerçekleşiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşlarında 405 tl'ye varan artışların olması bekleniyor. Kaynak: SSK ve Bağ-Kur emeklisi zammı ne kadar olacak?  İşte maaş tablosu

0

12.3 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisi ocak zammının ne kadar olacağını merak ediyor. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber oranlar da netleşiyor.

Ocak zammı, 3 aylık TÜFE’ye göre yüzde 4.23 olurken, enflasyon tahminine göre maaş artışı yüzde 5.21’e ulaşacak. Bu yıl 2 kez zam, 2 kez ikramiye alan emeklilerin gözü Ocak artışına çevrildi.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları Ocak’ta bu senenin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Zam oranı için ipuçları da geliyor.

 

EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, 3 aylık enflasyon yüzde 4.23 olarak gerçekleşti. Kesin oran için geriye Ekim, Kasım ve Aralık verileri kaldı.

Şu en temel kadar gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 329 tl’ye varan artış yaşen temelcak. Ek ödeme dahil en yüksek aylık 7 000 792 liradan 8 000 121 tl’ye çıkacak.

 

405 LİRAYA VARAN ARTIŞ

 

Merkez Bankası’nın enflasyon tahminine göre ise ikinci 6 aylık TÜFE yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 5.21’i bulabilecek.

Bu durumda en yüksek maaş yaklaşık 405 lira artışla 8 000 237 tl’ye ulaşacak. Kaynak: SSK ve Bağ-Kur emeklisi zammı ne kadar olacak?  İşte maaş tablosu;

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku