Süleyman Soylu: Devletin içinde bir tane bile FETÖ’cü bırakmayacağız

0 17

[ad_1]

15 Temmuz hain darbe girişimde harp uçakları tarafınca yaralanan ve 2’si sivil 51 şehidin verildiği Hususi Harekat Başkanlığı ile Havacılık Daire Başkanlığının bulunmuş olduğu Gölbaşı yerleşkesinde anma etkinliği düzenlendi.

Burada şehitler için hazırlanan platformlara Al karanfil bırakıldıktan sonrasında, onur defterleri imzalandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla merasim başladı. Rize’de yaşanmış olan sel felaketi sebebiyle orada olan İçişleri Bakanı Süleyman Asil, programa video konuşma yöntemi ile katıldı.

İçişleri Bakanı Asil, video konuşma yöntemi ile bağlanarak yapmış olduğu konuşmada, “Her yıl buradan dünyaya, ‘ey dünya biz ayaktayız, biz yıkılmadık ve biz yıkılmayız’ diye haykıralı tam 5 yıl oldu. Şunu da her insanın bilmesini isterim 5 yıl önceki ihaneti yapanların düşsel asla bugünkü Türkiye değildi. Onların düşsel uyuşturucu tacirlerinin yolgeçen hanı yapmış olduğu, terör örgütlerinin eylemleri ile bu ülkenin yöneticilerini sindirdiği, cenup sınırının altına bakamayan, doğu sınırının doğu sınırının doğusuna bakamayan, Ege’de Akdeniz’de bir yüzme mesafesinin uzağına gidemeyen, gençlerini ulusal ve içsel değerlerinden koparıp atacakları, ahlakına haiz çıkamayan, lideri olmayan, lideri olsa bile, hayalleri oydu ki, o önder Recep Tayyip Erdoğan olmayan bir Türkiye’ydi. Türkiye tüm bu karanlık ve boş hayalleri yıkmıştır. Bir tek 15 Temmuz gecesinde değil, 15 Temmuz gecesinden sonraki 5 senenin her gününde yıkmıştır” ifadelerini kullandı.

“BİR TANE BİLE FETÖ’CÜ ÇER ÇÖP BIRAKMAYACAĞIZ”

15 Temmuz hain darbe girişiminin üstünden tam 5 yıl geçtiğini ve Türkiye’nin hedeflerine güvenli adımlarla ilerlediğinin altını çizen Bakan Asil, “Artık önümüzde hedeflerimiz var. 15 Temmuz’daki destandan güç alıp, burada şehadet şerbeti içmiş evlatlarımızdan güç alıp hedeflerimizin peşinden koşmak ve onlara layık olma zamanıdır. En büyük hedefimiz, ekonomik ve güvenlik istikrarımızı, çevremizdeki istikrarsızlığa karşın devam ettirmek ve tahkim etmek olmalıdır. 15 Temmuz’dan bugüne dek İçişleri Bakanlığı olarak 135 bin 916 FETÖ operasyonu, 312 bin 121 tane gözaltı yaptık” ifadelerini kullandı.

Asil, “Yemin olsun ki bu devletin içinde bu ülkenin içinde bir tane bile FETÖ’cü çer çöp bırakmayacağız, ne pahasına olursa olsun bu tarz şeyleri son nefesimize kadar takip edeceğiz, şurada şehit verdiğimiz bu pırıl pırıl evlatların hesabını bunlardan tek tek soruyoruz, Tanrı’a yemin olsun ki sormaya devam edeceğiz” dedi.

“SÖZ KONUSU VATAN OLDUĞUNDA BİR AN BİLE TEREDDÜT ETMEYİZ”

Törende bir konuşma meydana getiren Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Aktaş ise, “15 Temmuz’da, milletin silahını gene millete doğrultan hain darbecilere karşı, tekbirler, selalar, dualar eşliğinde kıyama kalkan aziz milletimiz, milletin emrinde olan kahraman güvenlik güçlerimiz ile beraber, kent kent, cadde cadde, meydan meydan onurlu bir savaşım vererek, ülkemizin üstünde hesap yapanların heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Cumhurbaşkanımızın ‘meydanlara inin’ çağrısının peşinden, milletimiz, hainlerin kullandığı en ağır silahlara karşı canını siper etmiş, 176 senedir daima devletinin emrinde ve milletinin hizmetinde olan güvenlik teşkilatımız da necip milletimizle beraber yazılan bu destanda, 63 vatan evladını şehit vermiştir. Tüm hainler bilsin ki, söz mevzusu vatan olduğunda tamamımız bir an bile tereddüt etmeksizin, aynı fedakârlığı ve cesareti gösterme kararlılığındayız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku