Superhot’a VR Desteği

Oyunun geliştiricileri yazdıkları blog gönderisinde oyunu bu yılın sonlarına doğru Oculus Rift platformuna çıkarmak için Oculus’tan mühendisler ile beraber çok sıkı çalıştıklarını açıkladı. Buradan anlıyoruz ki oyun Oculus Rift’e özel olacak. Reddit’te oyunun geliştirici ekibinden Szymon Krukowski ise oyunda Oculus Touch hareket algılayıcı desteği olacağını ve bunun ücretsiz olarak oyun içinde eklenti şeklinde yer alacağını belirtti.

Değişik Bir Deneyim

Bu yılın başında çıkan oyunda zaman sadece oyuncu hareket ettiğinde akıyor. Yani düşmanlarınız ile girdiğiniz çatışmalarda tetiği ne kadar hızlı çektiğiniz önemli değil ancak kurşunların nereye doğru geldiğini hesaplamak ve düşmanlarınızın hareketlerini takip etmek için iyi bir göze sahip olsanız iyi olur. Oyunun uzun zamandır sanal gerçeklik versiyonunun geleceği konuşuluyordu. Özellikle Oculus 2014 yılında düzenlenen E3 fuarında yeni geliştirici kiti sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtmak için Superhot‘ı kullandığından beri.

Bir noktada oyunun sanal gerçeklik versiyonu aslında standart oyunun başlıkta olması bir tek başınızı hareket ettirme yeteneği yetiyor. Ancak geliştiricilerin anlattıklarına göre bizi çok farklı bir deneyim bekliyor. Bu doğrultuda sanal gerçekliğin verdiği bütün imkanlar oyunda kullanılacak. Krukowski, Reddit üzerinden başınızı ve ellerinizi gerçek zamanlı olarak oynatmak gerektiğini açıkladı. Yani oyunda zamanın durması için hareket etmemek gerekirken artık gerçekte de hareket etmemek gerekecek.

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası