Süpermarket Kredisi Nedir? | Süpermarket Kredi Faiz Oranları Nedir?

Adil olmak gerekirse, tüm başvuru sahipleri bu oranda bir süpermarket kredisi almayacak, ancak yine de dikkate almaya değer bir teklif karşınıza çıkacaktır. Hangi Süpermarketler Kredi Veriyor? Bankalar Neleri Değerlendiriyor? Hangi marketler kredi veriyor? Süpermarket kredileri ile ilgili tüm ayrıntılar detaylı haberimizde.

0

Büyük, tanınmış süpermarketlerin neredeyse tamamı artık bankacılık lisanslarına sahip ve Türkiye’deki tüketicilere teminatsız krediler sunuyor. Dürüst olmak gerekirse, süpermarket kredileri ile banka kredileri arasında kağıt üzerinde büyük bir fark yoktur.

 

SÜPERMARKET KREDİLERİ NEDİR? NASIL ALINIR?

 

Süpermarket kredileri, banka kredileri gibi, araba veya kefil gibi herhangi bir ek teminat istemek yerine, yalnızca kredinizi geri ödeme taahhüdünüze dayanan teminatsız kredilerdir. Süpermarketler, krediyi geri ödeme konusundaki güvenilirliğinizi, öncelikle kredi puanınıza ve geri ödemeleri karşılayıp karşılayamayacağınıza göre belirleyecektir. Yalnızca kusursuz bir kredi geçmişine sahip müşterilere borç verirler, bu nedenle adil krediniz veya kötü krediniz varsa, süpermarket kredisi almayı unutun ve kötü kredi kredisi karşılaştırma tablomuza bakın. 

Ne yapmamalı

İlk olarak – Minimum kabul kriterlerinin tümünü karşılamıyorsanız, neredeyse kesinlikle reddedileceğiniz için bir süpermarket kredisine BAŞVURMAYIN. Genel olarak konuşursak, birden fazla başvuru yapmak ve sürekli olarak reddedilmek, kredi dosyanıza zarar verecek ve gelecekte başvuru yaparken en iyi oranlara kabul edilmenizi giderek daha zor hale getirecektir. Kredinizin kötü olduğunu biliyorsanız, süpermarket kredisine başvurmak yerine kötü kredi kredileri karşılaştırma tablomuza göz atın.

Fiyatlandırma ve dikkat edilmesi gerekenler

Süpermarketler, bankaların sunduğuyla karşılaştırılabilir düşük oranlarda borç veriyor. Süpermarketler genellikle 1 ila 7 yıl arasında değişen sürelerde 10.000 ila 80.000 TL. arasında borç kredi verir. Daha uzun geri ödeme sürelerinin yalnızca daha yüksek kredi tutarları için geçerli olacağını belirtmekte fayda var. 

Ayrıca kredinizin başlangıcında 3 aya kadar ödeme tatili yapma imkanı da sunulabilir. Bu, ilk bir, iki veya üç ay için herhangi bir geri ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Bu iki ucu keskin bir kılıçtır ve ödeme tatiliniz sırasında herhangi bir noktada ödenmemiş bakiyeniz varken faiz tahakkuk edeceğini ve bir aşamada geri ödemeniz gerekeceğini bilmelisiniz. Mevcut müşteriler ve sadakat kartlarına sahip olanlar için ayrıcalıklı fiyatlara dikkat edin (Bazı sahipleri dahil!).

Süpermarketlerin sunduğu çok çeşitli kredi tutarları nedeniyle, farklı miktarlarda borçlanma için farklı oranlar alacağınızı unutmayın. Bu nedenle, göstermeyi seçtikleri reklamı yapılan oranı her zaman alamayabilirsiniz.

Süpermarket Kredisi Başvuru ve Kabul şartları

Bir süpermarket kredisine başvurmadan önce, minimum kabul kriterlerini karşıladığınızdan emin olun. 18 yaşından büyük olmanız, kusursuz bir kredi geçmişine sahip olmanız, tam zamanlı bir işte çalışıyor olmanız, Türkiye’de en az 3 yıl yaşamış olmanız ve otomatik ödeme imkanlarına sahip bir Türkiye Cumhuriyeti banka hesabına sahip olmanız gerekir.

Süpermarket Kredisi İçin Son Söz

Banka kredileri gibi, süpermarket kredileri de mevcut en rekabetçi oranlardan bazılarını sunar. Mükemmel bir kredi geçmişiniz varsa ve geri ödemeleri karşılayabiliyorsanız, kişisel finansman ararken bir süpermarket kredisi uygun bir seçimdir. Ancak kredi puanınız iyi değilse, süpermarket kredisine başvurmak yarardan çok zarar getirir, bunun yerine kötü krediler için karşılaştırma tablomuza bakın.

Carrefoursa Market Kredisi İçin Tıklayın

Bim Süpermarket Kredisi İçin Tıklayın

A101 Süpermarket Kredisi İçin Tıklayın.

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku