Suriyeliler ayaklandı, köy halkına saldırdı!

0

İddiaya göre; Mersin’in Tarsus İlçesine bağlı Bahşiş köyünde yaşayan yaklaşık bin kadar Suriyeli henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı ayaklanarak köy halkına saldırdığı iddia edildi.

Köy civarında yaşayan ve savaştan kaçarak sığınmacı olarak yerleşen Suriyeliler uzun süredir kaldıkları köyde akşam saatlerinde henüz nedeni bilinmeyen sebepten dolayı ayaklanarak köy halkıyla kavga ettikleri bilgisi üzere köye çok sayıda Özel Hareket Polisi ve Jandarma Komando timleri sevk edildi.  Gelen kolluk kuvvetlerinin köyü ablukaya almasıyla giriş ve çıkışlar kontrollü olarak sağlanırken yaşanan kavgada onlarca köylünün ve Suriyelinin yaralandığı bilgisi kaydedilirken yaralıları almak için olay yerinde çok sayıda ambulans bekletildiği iddia edildi.

Köyde yaşayanların sosyal medya hesapları üzerinden bu tatsız durumdan yakındıkları ve yaşanan bu hadisenin tekrarı olmaması için yetkililerden kalıcı çözüm istediklerini ilettiler.

 

(Kaynak: Mersinhaberci.com)

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku