Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

“Suriyeliler denetim altına alınsın!”

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 “Suriyeliler denetim altına alınsın!”
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

afrin patatesi, beyaz yakalı Suriyelilerin devlet memurluğa alımı gündemi meşgul ederken dün Çarşamba’da Türk vatandaşları ile Suriyelilerin karşı karşıya geldiği, palaların havada uçuştuğu kavganın büyüyerek Altıparmak semtine taşması siyasileri gerdi.

Altıparmak-Çarşamba bölgesinde yaşayan Türk vatandaşlarının 2 yıldır şikayetçi olduğu Suriyeli muhacirlerin fevri davranışları 3 Türk vatandaşının yaralanarak hastaneye kaldırılmasına neden oldu.  Çıkan tartışma sonucu meydana gelen kavganın üzücü olduğunu belirten DP Osmangazi İlçe Başkanı Çağrı Kaplan ilçe binasında partililer ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Kaplan; “Yaşanan olay eli vicdanında olan hiçbir Türk vatandaşımızın alkışlayabileceği bir durum değil, hiçbirimiz Türkiye’nin hassas bir süreçten geçtiği bir dönemde böyle bir olayı yaşamaz istemezdik. Suriyelilerin ilk Bursa’ya geldiği günden beridir hep aynı önlemlerin alınmasını istedik iktidar ve kamu görevlilerinden, ancak son olay çekincelerimizi gün ışığına çıkarmıştır. Hükümet politikalarının son aylarda artan fiyatlı patatesi dizginlemesi için Afyon yerine Afrin patatesi ithal etmesi, Bursa’da beyaz yakalı 220 Suriyeliyi devlet makamlarında imtiyazlı memur olarak alması, geçen haftalarda öz amcası tarafından aşık olduğu için katledilen Suriyeli kadın, AKP listelerinde Suriyeli bir iş adamına şans tanıması toplum içinde biriken stresin alevlenerek patlamasına neden oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

4 FARKLI GRUP SURİYELİ

“Türkiye’de 4 farklı gurupta Suriyeli barınıyor. Bursa’da 3. Önce bir noktanın altını çizmek gerekiyor. Suriyeliler bizim kardeşimizdir ve misafirimizdir. Ülkelerindeki kan durduğunda ülkelerine eski yaşantılarına geri dönmelidirler. Burada onların vatandaşlık hakkı verilmesi onları kalıcı bir duruma getirmenin ileride geri dönülemez sonuçları beraberinde getirecektir. Geçimlerini sağlamaları için ticari faaliyetlerde bulunmalarında geçici olarak olanak sağlanmasında, Türk Vergi Kanunlarının getirdiği hükümlerinin uygulanmasında kamu tarafından denetlenmesi durumunda yine itirazımız olmaz! Ancak Suriyelilerin keyfi-keder yaşantıları bu sıkıntılı durumları tekrardan tetikleyecektir. Uyarılarımızı tekrarlıyoruz.” Dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap