Suudi konsorsiyumu Newcastle’ı devraldı

0

İngiliz futbol kulübü Newcastle United, Suudi katılımıyla bir konsorsiyuma satıldı. Premier Lig, Perşembe akşamı 19. masanın devralınması için gerekli onayı verdi.

İngiliz iş kadını Amanda Staveley liderliğindeki yatırımcı grubu, ilk olarak bu Temmuz ayında teklifini geri çekmişti.

Premier Lig’in onaylanmasının ön şartı, kulübün devralma sonrasında Suudi Arabistan’ın kontrolü altında olmamasıydı. Suudi Arabistan kamu yatırım fonunun konsorsiyumun yüzde 80’ine sahip olduğu ve şu anda derneğin çoğunluk sahibi olduğu söyleniyor. Ayrıca, ciddi insan hakları ihlalleriyle suçlanan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, fondaki en etkili kişidir. Fon “devletten ayrı” olarak görülüyor, bu da Premier Lig perspektifinden bir devralmaya izin verildiği anlamına geliyor.

Daha fazla mesaj

FENERBAHÇE-ANTWERP MAÇI MUHTEMEL 11’LER ve…

Zenit (0-1) Juventus maç özeti ve golleri izle Youtube Exxen…

Suudi Arabistan daha önce Katar televizyonu BeIN Sports ile anlaşmazlığa teslim olmuştu . Beın Sports , bölge ve Premier Lig güçlü ortağı hak sahibinin, sahada sanık Suudi kanalı BeoutQ yasadışı uluslararası spor etkinlikleri yayınlamayı ve Katar yayıncının programı çalmakla. Bundesliga, FIFA ve UEFA, iddiaları bir araştırmaya dayanarak kanıtladı. Aynı zamanda Suudi Arabistan, BeIN Sports’un ülkede yayın yapma lisansını reddetmişti . Anlaşmazlığın çözümünün, devralmanın çözümünde rol oynayıp oynamadığı belirsizdir.

Avrupa’nın en iyi liglerindeki yatırımcılar **

 

Devralma hayranlar için iyi bir haber

Son gelişmeler Newcastle United hayranları için iyi haber. Newcastle United Supporters’ Trusts tarafından Salı günü yapılan bir ankete göre, destekçilerin yüzde 93’ü devralma taraftarı. Taraftarlar tarafından pek sevilmeyen sahibi Mike Ashley, uzun süredir kulüpten kurtulmak istiyordu.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku