Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Tacizle suçlanan doktorun eşi: Eşime kefilim

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Tacizle suçlanan doktorun eşi: Eşime kefilim
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Hastanede staj yapan lise öğrencisi kızı taciz ettiği gerekçesiyle açığa alınan doktoru, psikiyatri uzmanı eşi savundu.

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan evli Dr. R.T.(55), iddiaya göre, hastanede staj yapan lise öğrencisi M.A.’yı (17)taciz etmeye başladı. Genç kıza, “Çok güzelsin, çok tatlısın” diyerek öptüğü öne sürülen R.T., mesaj da atarak tacizi sürdürdü. M.A.’nın bunları ailesine anlatması üzerine durum polise bildirildi. Gözaltına alınan R.T., adliyede denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı. Aydın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ise doktor R.T.’nin görevden uzaklaştırıldığını duyurdu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İddiaları reddetti

İddialarla ilgili olarak Dr. R.T., eşi A.T. ile birlikte açıklama yaptı. Öğrenciyi dosya getirirken öptüğü iddiasının bulunduğunu söyleyen R.T., “Böyle bir şey mümkün değil. Dosyaları benim tıbbi sekreterim getirir. Kendisi polikliniğe bir defa geldiğinde ise içeride sekreterlerim ve hastam vardı” dedi. M.A ile karşılıklı olarak birkaç kez cep telefonuyla mesajlaştığını söyleyen R.T., “Spor yaptığını, ben de sporun nasıl geçtiğini sordum. Kendisine de nöbette olduğumu yazdım. Zaten birkaç satırlık bir mesajdı. İçeriğinde de taciz söz konusu değildi” dedi.

‘Çocuklarımız var’

R.T., stajyerin kendi çocuğu yaşında olduğunu belirterek, “Bir ülkede demokrasi varsa, hukuk varsa, önce suçun ispat edilmesi lazım. Gerçekten suçlu muyuz yoksa değil miyiz? Bu iddialara istinaden açığa alınmalar, basında deşifre edilmeler yanlış. Bizim de çocuklarımız var. Kişiliği daha oturmamış bir genç kızın iddiaları neticesinde bir yuvanın alabora olması gerçekten çok düşündürücü” dedi.

‘Eşim masum’

İddialar karşısında çok üzüldüklerini açıklayan doktorun psikiyatri uzmanı olan eşi A.T., 16 yıllık evlilikleri boyunca eşinin böyle bir olaya karışmadığını belirtti; masumiyetine inandığını söyledi.

(Milliyet)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap