Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Tahliyeler dünya basınında

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Tahliyeler dünya basınında
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

38 bin kişiye tahliye yolunu açan KHK  dünya basınında böyle yer aldı.

INDEPENDENT: 1980 darbe sinden farksız

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Gazetenin tecrübeli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, “Sultan’ın yeni esir sürüsüne yol açmak için” cezaevlerinden 38 bin mahkûmun salınacak olmasını şu ifadelerle değerlendiriyor: “Türk ordusu 1980 darbesini yaptığında, ülkenin cezaevi kapasitesi 55 binden 80 bine çıkarılmıştı. Aşırı sol ve sağdan, çoğu erkek olan bu tutuklular yıllarca duruşmaya dahi çıkmadan süründü. Gülenci suçlarla itham edilen yeni tutukluları daha iyi bir kaderin beklediğini düşünmek için bir sebep yok. Geceyarısı Ekspresi filminde canlandırılan yolsuzluk ve sadizmle ünlü Türk hapishaneleri Osmanlıdan beri zalimlikleriyle tanınıyor.”

FINANCIAL TIMES: Kürtleri kapsamıyor

Cinayet ve tecavüzün yanı sıra terör suçlarının da af kapsamına alınmadığını vurgulayan Financial Times, “Bu da Kürtlerin çoğunun hapiste kalacağı anlamına geliyor” dedi.

THE NEW YORK TIMES: Ürkütücü karar

ABD’nin önde gelen gazetesi, “Onbinlerce suçlunun salıverilmesiyle ilgili ürkütücü karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümet düşmanı olduğundan şüphelenilenlere yönelik tasfiyeleri genişletirken devleti rahatlatmak için alındı. Bu tasfiye ve gözaltılar kamuda, yargıda, eğitimde, basında ve diğer pek çok alanda derin boşluklar açtı. Türkiye bir kez daha ‘dünyada en çok gazeteci hapseden ülke’ konumuna geldi” yorumunu yaptı.

 

(Cumhuriyet)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap