Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

TANAP, ortak vizyonumuzun en son meyvesidir

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 TANAP, ortak vizyonumuzun en son meyvesidir
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nın (TANAP) açılış törenine proje ortağı ülke liderleriyle birlikte katıldı.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Bugün, enerjinin ‘İpek Yolu’ olarak tanımladığımız Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattının açılışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

10 MİLYAR METREKÜP DOĞALGAZ AVRUPA’YA GİDECEK

“Enerjiyi çatışma değil işbirliği zemini olarak gören anlayışımız, TANAP sayesinde bir kez daha ete kemiğe bürünmüştür” diyen Erdoğan, “TANAP, ortak vizyonumuzun en son meyvesidir. TANAP aynı zamanda devreye alacağımız yeni projelerin müjdecisidir” diye konuştu.

Erdoğan, “TANAP başlangıç kapasitesi yıllık 16 milyar metreküp doğalgazdır. Bunun 6 milyarı Türkiye’ye, 10 milyar metreküpü ise Avrupa’ya taşınıyor” ifadesini kullandı.

“TANAP’ın kapasitesini talebe bağlı olarak önce 22 milyar metreküpe, akabinde ilave yatırımlarla 31 milyar metreküpe çıkarmayı hedefliyoruz” diyen Erdoğan, şunları söyledi;

“Yerli ve milli ilk sondaj gemimiz olan Fatih’i Akdeniz’e uğurladık. Dünyanın en ileri teknolojisine sahip bu gemimizle ülkemizin önemli bir eksikliğini gidermiş olduk. TANAP’ın kısa sürede hayata geçmesinde, Türkiye’nin son 16 yılda sağladığı siyasi ve ekonomik istikrarın çok önemli rolü var.

TANAP ile Türkiye transit bir ülke olmaktan çıkıp, üreticiden nihai tüketiciye uzanan değer zincirinin her aşamasında rol oynayan kritik bir konuma geldi. TANAP sadece arz güvenliği açısından değil, Hazar Bölgesi’nden Avrupa’ya kadar tüm rota üzerindeki ülkelerin refah ve istihdamına da katkı verecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan sınırına ilk gaz teslimatını Haziran 2019’da gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap