Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Tansu Çiller, Meral Akşener sorusuna ne yanıt verdi?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Tansu Çiller, Meral Akşener sorusuna ne yanıt verdi?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Abdulkadir Selvi: Tansu Çiller’e, Meral Akşener’i sordum ama konuşmak istemedi…

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, pazar günü Yenikapı’da yapılan AKP mitingine katılan eski Başbakan Tansu Çiller’e İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener‘i sorduğunu ancak Çiller’in konuşmak istemediğini yazdı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Akşener, Çiller’in başbakanlığı döneminde içişleri bakanlığı yapmıştı. Çiller’in AKP mitingine katılması Akşener’e karşı bir adım olarak değerlendirilmiş “Tansu Çiller’den medet umuyorlar, 90’lara dönülüyor” gibi yorumları beraberinde getirmişti.

Selvi’nin “Çiller’in seçim tahmini ve Yenikapı izlenimleri” başlığıyla (19 Haziran 2018) yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Yenikapı’ya Çiller’i, Cumhurbaşkanı Erdoğan davet etmiş. “Ama ben davet üzerine bu çıkışı yaptım diyemem. Benim davete gitmem, tamamen milli şuurdan kaynaklandı” dedi.

Çiller’e, sosyal medyadan yöneltilen eleştirileri hatırlattım. “Korku refleksi olmasa bu kadar tepki olmazdı. Doğruları söylememden rahatsız olanlar olabilir” karşılığını verdi. 90’lı yıllara döndü. “Yaptığım her şey doğruydu demiyorum. Çok gençtik, çok idealisttik, birçok şeyi kısa zaman içinde yapmak isterken karşımda çok geniş bir cephe buldum. Çok yoğun yıpratma kampanyaları ile karşı karşıya kaldım” diye konuştu.

Son olarak, seçimlere ilişkin tahminini sordum. “Kafalar karışık. Yeni bir sistem, taraflar çok karıştı. Tahmin yapabilmek zor. Seçim sonrası yönetimin nasıl oluşacağını anlayan yok. Çok bilinmeyenli bir seçime giriliyor. Tahmini zor bir ortamdayız” karşılığını verdi.

Meral Akşener’i Çiller İçişleri Bakanı yapmıştı. Çiller’e, Akşener’i sordum ama konuşmak istemedi.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap