Tarım Kredi market fiyatları! Tarım Kredi market nerede, hangi şehirde var?

0

Tarım Kredi market fiyatları! Tarım Kredi market nerede, hangi şehirde var? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde alışveriş yaptıktan sonra ülke genelinde ilk etapta 1000 adet açılacağı müjdesini verdiği Tarım Kredi market fiyatları sorgulanmaya başlarken bazı vatandaşlar ise Tarım Kredi market nerede, hangi şehirde var? sorularına cevap arıyor. İşte Tarım Kredi market fiyatları ve adresleri sizlerle.

Zincir ve Süper marketlerin yüksek fiyat politikasına karşı kurulan Tarım Kredi Kooperatifi vasıtasıyla kurulan Tarım Kredi marketlere kısa sürede yoğun ilgi gösterildi. Tarladan sofraya mantığı ile zincir kuran Tarım Kredi market çiftçinin ürettiği ürünleri aracısız ve doğrudan vatandaşa ulaştıran politikası ile daha düşük ve uygun fiyatlı ürün satışı yapılacağı haberlerinin ardından vatandaşlar Tarım Kredi Kooperatifi market fiyatları ne kadar? sorularının cevabını araştırıyor.

TARIM KREDİ MARKET HANGİ ÜRÜNLER VAR?

Gıda, sebze, meyve, kasap ve fırın bölümleri bulunan mağaza 600 metrekare alana sahip. 10 çalışanı bulunan mağazada günün her dakikasında müşteri görmek mümkün. Mağaza yöneticileri, Tarım Kredi Kooperatiflerinin diğer pazarlara göre ortalama yüzde 5 daha ucuz olduğunu söylüyor.

KOOPERATİF MARKET STRATEJİSİ

Tarladan direk sofraya zincir oluşturan ve çiftçinin ürettiği ürünü doğrudan halka ulaştıran Tarım Kredi Kooperatif Piyasaları Genel Müdürü Yıldırım, kooperatif piyasalarının büyüme stratejisini ve uyguladıkları fiyat politikasını anlattı.

AİLE MARKETLERİNE BAYİLİK İMKANI

Geleneksel market ve bakkalları bir franchise modeli kurarak Tarım Kredi çatısı altına alarak desteklemeyi planladıklarını belirten Yıldırım, “Açacağımız marketlere bayilik modeli ile isim vermeyi planlıyoruz. Ocak ayı itibari ile KoopmarketT.Kendi marketlerimizin adı KooperatiF market olacak.Şu anda 30 bin aile marketi var. Bunların önemli bir kısmına bayilik vermeyi hedefliyoruz” dedi.

TARIM KREDİ MARKET FİYATLARI

  • 1 kg buğday unu: 4.50 TL
  • 1 kg kırmızı mercimek: 12.25 TL
  • 1 kg yeşil mercimek: 11.50 TL
  • 1 litre UHT süt: 4.75 TL
  • 1 kg toz şeker: 5.70 TL
  • 30’lu yumurta: 23.80 TL
  • 1 kg Osmancık pirinç: 13.50 TL
  • 1 kg soğan: 1.65 TL
  • 1 kg biber: 8.95 TL
  • 1 kg yeşil fasulye: 12.50 TL

MÜŞTERİLER MEMNUN

Mağazada alışveriş yapan Gülşen Narlı, “Kooperatif olduğu için ürünler daha güven verici. Fiyatlar da nispeten daha ucuz. 30’un yumurtası dışarıda 30 lira civarında. Bu piyasada 23 lira 80 kuruşa satılıyor” dedi. Pazara alışveriş için gelen Süleyman Tekelli, “Ben bu pazardan et ürünleri alıyorum. Taze. Ayrıca güvenilir. Et ürünlerinin fiyatı pek değişmiyor. Ama taze olduğu için geliyorum. Ayrıca baklagiller de biraz uygun” dedi.

İlk şubesi 2017 yılında açılan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Market, Türkiye genelinde 46 il ve 195 ilçede hizmet veriyor. 2020 sonunda 162 olan mağaza sayısı Eylül ayı itibarıyla 483’e ulaştı. Yılsonunda 1000’e yakın mağaza açarak perakende sektöründe zirveye doğru ilerliyor” dedi.

YAKINDA BAŞLIYOR

Bir diğer kamu iştiraki olan PttAVM.com ile daha önce online satışa başlayan Tarım Kredi, PttAVM’nin yanı sıra kendi kuracağı sanal kanallarla da internetten satış yapacak. Yıldırım, Tarım Kredi Market ürünlerinin sanal ortamda satılmasına imkan verecek KoopgeL ve KoopsanaL’ı 2022 yılı içerisinde devreye alacaklarını ifade ederek, “KoopgeL hemen teslim gibi işleyecek. Kapıya kadar ürünleri ulaştıracak. KoopsanaL ise bir e-ticaret platformu gibi hizmet verecek” dedi.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku