Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Taşırken zorlandı dolandırıcıya verdi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Taşırken zorlandı dolandırıcıya verdi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Telefon dolandırıcılarına 1 milyon TL’yi aşkın para kaptıran emekli mimar, dolandırıcılara vermek üzere üçüncü kez bankaya para çekmeye gitti. İhbar üzerine harekete geçen polis buluşma yerine pusu kurarak zanlıları yakaladı.

Telefon dolandırıcılarının son hedefi, İstanbul Beşiktaş’ta yaşayan 86 yaşındaki emekli Yüksek Mimar Aydın U. oldu. Aydın U., dolandırıcılara önce evindeki kasada tuttuğu 300 bin TL değerindeki ziynet eşyasını, ardından da bankadaki 1 milyon TL’sini verdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bankadan çektiği parayı koyduğu çantayı taşımakta zorlanan yaşlı adamın, o anları güvenlik kameralarına da yansıdı. Bir gün sonra olayı anlattığı komşusu, Aydın U.’ya “Dolandırılmışsın” dedi. O sırada dolandırıcılar tekrar aradı ve 400 bin TL daha istedi. Israrlara rağmen polise gitmeye ikna olmayan emekli mimar bankadan para çekmeye giderken, komşusu da polise haber verdi.

POLİS DE ŞAŞIRDI

Sivil polisler Aydın U.’ya dolandırıldığını anlattı ancak “Karışmayın, ben 400 bin TL vererek 1 milyonumu alacağım” karşılığını aldı. Bunun üzerine polis, olayı banka yöneticilerine anlattı. Aydın U.’ya, kapalı poşette para yerine banknot boyutunda kesilmiş kâğıt verildi. Ardından buluşma noktasına pusu kuruldu.

Sivil ekipler operasyon için poşetin teslim edilmesini beklerken, siren sesleri duyuldu. Kaçmaya çalışan şüpheliler kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan İdan A. (25) tutuklandı.

(Habertürk)

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap