Tatilcilerin Sakin Dönüşü

0 4

Bayram dönüşünde Osmangazi Köprüsü’nün ücretsiz trafiğe açılması nedeniyle Yalova- İzmit ve Yalova- Bursa karayolunda trafik yoğunluğu oluşmadı.

Ramazan Bayramı Tatili’nnden dönüşe geçenlerin büyük bölümünün tercihi, yine bayram boyunca ücretsiz geçilen Osmangazi Köprüsü oldu. Yoğunluğun fazla olmadığı dönüşte gün içersinde sakinlik gözlenirken, İDO’ya ait Yalova’daki Topçular Feribot İskelesi’nde ise bu kez bilindik manzaralar görülmedi. Geçen yıl kurban bayramında 3 bin 250 sefer yapıp 230 bin araç ve 3 milyon yolcu taşımayı hedefleyen İDO’nun Topcular İskelesi’ndeki istif alananın boş olması, gemilerin ise 20 dakikada bir sadece 5- 6 araç ile sefer yapması dikkat çekti.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Ekipleri’nin de görev aldığı Osmangazi Köprüsü’nde akıcı bir yoğunluk gözlendi. Tatilciler, bayramda olduğu gibi dönüşte de yine Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak körfezi geçti. Köprüdeki ücretsiz geçişler, 11 Temmuz pazartesi günü saat 07.00’ye kadar sürecek.

DHA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku