Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Teknik direktörlük değişikliğinde Türkiye zirvede

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Teknik direktörlük değişikliğinde Türkiye zirvede
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Avrupa’nın 30 büyük ligi içerisinde 21 sayısıyla en fazla teknik direktör değiştiren ülke durumunda bulunan Türkiye, aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda sezon boyu ulaşamadığı değişiklik sayısına 24 haftada ulaştı.

Son olarak Ersun Yanal Fenerbahçe’den, Kemal Özdeş Yeni Malatyaspor’dan ve İsmail Kartal da Rizespor’dan ayrıldı. Böylece teknik adam değişikliklerinin sayısı bitime daha 10 hafta olmasına rağmen 21’e ulaştı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Türkiye son yıllarının rekorunu kırarken, 2017-2018 sezonunda 18, 2018-2019 sezonunun tamamında ise 19 teknik direktör değişikliği yaşanan ligde bu sezon her 9 günde bir antrenör değişimi yaşandı. Aynı zamanda Türkiye, Avrupa’nın en fazla teknik direktör değiştiren ülkesi durumuna geldi.


AVRUPA’DA BİZİM GİBİSİ YOK

UEFA ülkeleri incelendiğinde Türkiye, Avrupa’nın 30 büyük liginde zirveye yerleşti. Süper Lig’i, Bosna Hersek birinci ligi 15 değişiklikle takip etti. 

Yunanistan ve Romanya’da bu sayı 14 oldu. Avrupa’da bir sezonda teknik direktör değişikliği ortalaması şu ana kadar 8.2 olurken, Türkiye Süper Lig’i 20 değişiklik barajını aşan ilk ülke oldu. Öte yandan Süper Lig’de sezona başlayıp hâlâ görevinin başında olan sadece 5 teknik direktör kaldı: Okan Buruk, Fatih Terim, Rıza Çalımbay, Erol Bulut, Sumudica.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap