Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Telefonla 1 Milyon 300 Bin Lira Dolandırmışlar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Telefonla 1 Milyon 300 Bin Lira Dolandırmışlar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Paranın 300 bin liralık kısmını Aydın U.’nun evine kadar gelip elden teslim alan Hüseyin L. polis tarafından yakalandı. Şüpheli çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Olayla ilgili daha önce yakalanan 2 kişi de tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İstanbul’da meydana gelen olayda emekli mimar Aydın U.’yu telefonla arayan şüpheliler kendilerini polis olarak tanıtarak terör örgütünün bütün hesaplarını ele geçirdiğini, bankada ve evde bulunan paraları kendilerine vermelerini istedi. Şüpheliler operasyon bittikten sonra parayı kendisine iade edeceklerini söyleyerek emekli mimarı ikna ettiler. Bu gelişme üzerine bankadan parasını çeken, evde sakladığı paraları ortaya çıkaran Aydın U. bir hafta içinde toplam 1 milyon 300 bin lirayı polis sandığı dolandırıcılara teslim etti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Dolandırıldığını anladıktan sonra gerçek polislere müracaat eden Aydın U.’nun şikayeti üzerine polis harekete geçti. Önce dolandırıcılık olayıyla ilgileri olduğu tespit edilen İ.A.(26) ve kardeşi A.A.(16) gözaltına alındı. Bu kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis çalınan paraları bulmak ve olaya karışan kişileri tespit etmek için operasyonları sürdürdü. Paranın son 300 bin liralık kısmını emekli mimarın evine kadar gelerek elden teslim aldığı öğrenilen şüpheli Hüseyin L.’yi önceki gün polis tarafından gözaltına alındı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen şüpheli Hüseyin L., parasını çaldığı Aydın U. tarafından teşhis edildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Hüseyin L. Çıkarıldığı adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap