Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Telegraph’tan 24 Haziran Seçimleri değerlendirmesi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Telegraph’tan 24 Haziran Seçimleri değerlendirmesi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

İngiliz basınının önde gelen gazetelerinden Telegraph, 24 Haziran seçimlerine değinilen çarpıcı bir yazı yayımladı.

İngiltere’nin eski dışişleri bakanlarından ve Muhafazakar Parti’nin eski genel başkanlarından William Hague tarafından kaleme alınan yazıda, ilgi çekici cümleler bulunuyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İşte o yazıdan çarpıcı bölümler:

“Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın yeniden seçilmesi, Erdoğan’ı, istediği yasaları çıkarabilmesine yarayacak müthiş yetkilerle donattı. Bu seçimsonucunda Türkiye’de ‘başbakanlık’ makamı tarih oldu. Erdoğan’ın yükselişi, ‘Güçlü Adam’ figürünün dünya çapında yükselişiyle beraber ilerliyor. 21. yüzyılda köklü teknolojik gelişmelerin gerçekleştirilmesine ve milyonlarca üniversite mezunu, eğitimli insan yetiştirilmesine rağmen, milletlerin kaderlerini kudretli bir lidere teslim etme eğilimi göstermesi tuhaf bir çelişki.

Dünyanın gidişatı belli: Putin, akıl almaz derecede güçlü bir şekilde Rusya’da hüküm sürüyor, Xi Jinping, Mao’dan beri hiçbir Çinli başkanın sahip olmadığı yetkilere erişti, Mısır, Başkan Sisi’nin karşısına bir rakibin çıkmasına müsaade etmeyecek bir sisteme sahip. Viktor Orban, Macaristan’da, medyanın ve yargının hükümet üzerindeki kontrol edici etkisinin nasıl kolay zayıflatılabileceğini ispatlıyor. Dünya çapında daha birçok popülist lider, bu sayılan kişilerin arasına eklenebilir.

Başkan Trump da bu liderlerden geri kalmıyor. ‘Güçlü Adam’ imajını kendi ülkesinde tesis etmeyi arzuluyor. Kim Jong Un konuşurken ‘hürmetle ayağa kalkan’ Kuzey Korelileri takdirle karşılamış ve kendi insanlarından da aynı davranışı beklediğini belirtmişti.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap