The Kites Red Bull Müzik Stüdyosu, Paris’te – Kültür

0 50

[ad_1]

Yerli, alternatif ve yenilikçi müziği destekleyen Red Bull Warm Up, yedinci senesinde da her biri değişik alanlardaki yetenekli müzisyenleri ağırlamaya devam ediyor. Son olarak Janset, TKO ile Şort’un dahil olduğu projede; RedBull’un tam donanımlı müzik stüdyolarında kayıt yapma imkanı yakalayan isim The Kites oldu.

”Müziğimizi içimizden geldiği benzer biçimde yaptık”
İlk albümü ‘Sunset Vibes’ plak formatında kaydeden The Kites, ikinci stüdyo albümlerinden iki yeni şarkıyı markanın müzik stüdyoları, Paris’te kaydetti. İkili, ‘New Generation Jungle’ ve ‘Breakdown Club’ isminde şarkılarımızı, istediğimiz enstrümanlarla ve donanımla kaydetmek oldukca kıymetli” dedi. The Kites, ”Projeye geçen yıl dahil olduk. Bu zamana kadar kimsenin tesirinde kalmadan müziğimizi içimizden geldiği benzer biçimde yaptık. Markanın buna destek olması ise bizi oldukca sevindirdi” ifadesini kullandı. The Kites’ın stüdyodaki kayıt süreci ve Paris macerasının anlatıldığı mini belgeseli ‘Paris’te Funk Zamanı: markanın web adresinde gösterildi.

Değişik tarzları bir araya getiriyor
Verilen bilgiye nazaran, İstanbul’da Tan Deliorman ve Ozan Erverdi tarafınca kurulan ‘TheKites’, birçok türü kusursuz bir uyum içinde derliyor. Funk, rock ve füzyonu parçalarının temeline koyuyor, Woodstock ruhunu caz hissiyatı ile harmanlıyor. Afrobeat’ten psikedelik rock’a kadar birçok müzik türünü sentezleyen bir tür ortaya çıkaran ikili, kısa sürede adından sıkça bahsettirmeyi başardı. The Kites, başta Red Bull Music Festival Istanbul olmak suretiyle birçok mühim etkinlikte sahne aldı.

Müzik macerası yakında başlıyor
7 senedir devam eden RedBull Warm Up, bugüne dek Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nilipek.,Bubituzak, Nova Norda, The Away Days, Rain Lab, Al’York, Ethnique Punch benzer biçimde birçok adı de ağırladı. Tekrardan başlamış olacak olan erkinliğe dair tüm detayların oldukca yakında markanın web adresinde olacağı bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku