Tokyo 2020 Ersu Şaşma olimpiyat şampiyonu oldu mu? Ersu Şaşma Tokyo 2020 sırıkla atlama sonucu

0 11

[ad_1]

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları son hız devam ediyor. Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları kapsamında savaşım eden ulusal ekip ve ulusal sporcular büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda savaşım eden Ersu Şaşma, atlamalar yarışlarında olimpiyat finaline kalan 3. sporcumuz olarak tüm Türkiye’yi ekran başına kilitledi. Ersu Şaşma, 5.80’lik derecesiyle Türkiye rekorunun sahibi olmasının yanında Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama kategorisinde olimpiyat finali gören ilk Türk atlet olarak tarihe geçti.

TOKYO 2020 ERSU ŞAŞMA OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLDU MU?

Tokyo 2020 Olimpiyatlarında savaşım eden Ersu Şaşma gündeme ”Ersu Şaşma Tok 2020 olimpiyat şampiyonu oldu mu? Ersu Şaşma olimpiyat madalyası kazanmıştır mı?” sorularının gelmesine niçin oldu. Ersu Şaşma 3 Ağustos günü Türkiye saatlerine gore 13.20’de final karşılaşmasına çıktı. 22 yaşındaki Ersu Şaşma Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama kategorisinde madalya almak için ter döktü. Ulusal atletimiz Ersu Şaşma, 5.80 yarışında son hakkında da geçemiyor ve olimpiyat tarihindeki ilk sırıkla atlama finalini 10.olarak tamamlıyor.

ERSU ŞAŞMA TOKYO 2020 OLİMPİYAT MADALYASI KAZANDI MI?

Ersu Şaşma sırıkla atlamada 5.80 ile Türkiye rekorunu elinde tutuyor. Bunun yanında Ersu Şaşma bu ay başlangıcında İsveç’teki Avrupa U23 madalyasına ek olarak başarılarına bir yenisini daha ilave ederek sırıkla atlamada olimpiyat finali gören ilk Türk atlet olarak tarihe geçti.

Ersu Şaşma Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama müsabakalarında final maçında savaşım etti. Ersu Şaşma, 5.80 yarışında son hakkında da geçemiyor ve olimpiyat tarihindeki ilk sırıkla atlama finalini 10.olarak tamamladı.

TOKYO 2020 ERSU ŞAŞMA SIRIKL ATLAMA NE ZAMAN?

Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama kategorisinde Ersu Şaşma 3 Ağustos Salı tarihinde savaşım etti. Türkiye saatlerine gore gore 13.20’de süregelen Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama müsabakası tamamlandı. Ebru Şaşma, 5.80 yarışında son hakkında da geçemeyerek olimpiyat tarihindeki ilk sırıkla atlama finalini 10.olarak tamamlıyor.

TOKYO 2020 ERSU ŞAŞMA SIRIKLA ATLAMA HANGİ KANALDA YAYINLANACAK?

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları devam ederken bugün sırıkla atlama kategorisinde Ersu Şaşma savaşım etti. Ersu Şaşma sırıkla atlama heyecanını tekip etmek isteyenler TRT Spor Yıldız Canlı Yayını’nda izledi.

ERSU ŞAŞMA KİMDİR?

Tokyo 2020 sırıkla atlama müsabakasından final mücadelesi veren Ersu Şaşma yaşamı merak mevzusu oldu. İşte sırıkla atlama sporcusu Ersu Şaşma biyografisi. Ersu Şaşma 30 Eylül 1999 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Ulusal atlet Ersu Şaşma, 2021 Ocak ayında meydana gelen Salon Olimpik Tecrübe etme Yarışları yardımıyla sırıkla atlamada Ruhan Işım’ın 23 yılldır elinde tuttuğu rekoru kırdı. Ersu şaşma, bunun yanında Türkiye Salon Rekorları’nda ise gençler, U23 ve büyükler rekoruna da haiz. Ulusal atlet sırıkla atlama kariyerine Fenerbahçe Spor Kulübünde devam ediyor. Ersu Şaşma Tokyo 2020 Olimpiyatları sırıkla atlama aporunda olimpiyat finali gören ilk Türk atlet olarak tarihe geçti. Ebru Şaşma, Tokyo 2020 Olimpiyatlarını 10.olarak tamamladı. Bu başarısıyla beraber Ersu Şaşma olimpiyat tarihindeki ilk sırıkla atlama finalini 10.olarak tamamlayan şahıs oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku