Bağımsız Özel

TRT Bu Ülkede İç Savaş Çıkartarak Kan Akıtmaya Çalışıyor


Bağımsız Özel

(YAVRULARINIZIN RUH SAĞLIĞI İÇİN OKUNMASINI TAVSİYE EDİYORUM)Bir tarih Türkiye’nin Devlet Televizyonu TRT tarafından  katlediliyor. Bir Tarih Devletin eliyle  katledilirken topluma kin ve  nefret tohumları ekiliyor. Hukuk, adalet, düzen gibi kavramlarının resmen içine ediliyor. Toplum ayrıştırılıyor. Subliminal mesajlarla siyasi parti  fanatiği  zombileşmiş kan emici canavarlar yaratılıyor.

Anlı şanlı Tarihçilerimiz sessiz kalıyor. Toplum bilimcilerimiz sessiz kalıyor. Psikiyatristler sessiz kalıyor. Namusu ve şerefi üzerine tarafsızlık yemini etmiş yöneticiler ellerinden kuranı dillerinden Allah’ı eksik etmiyor. Adım kadar eminim ki halkın çoğunluğu Hristiyan olsaydı aynı kişiler bu defa ellerinden İncili dillerinden Rab sözcüğünü eksik etmeyeceklerdi. Bu gerçeği herkes biliyor. Ama bilenlerde sessiz kalmayı tercih ediyor. İslam’ın peygamberi Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır derken sizce ne anlatmak istemişti. Haksızlığın ölçüsünü ve tarifini acaba nasıl öngörmüştü. Bu ülkede özellikle Hristiyanlar başta olmak üzere İslamiyet’e mensup olmayan diğer vatandaşlarına resmen hakaret ediliyor. Aleni şekilde küfür ediliyor. Bu masum vatandaşlarımız cahil, bağnaz ve vahşi yobazlara aleni bir şekilde hedef olarak gösteriliyor. Diriliş Ertuğrul dizisinde geçen savaşlar, sanki Doğu Roma İmparatorluğu askerleriyle değil’ de Hristiyanlarla yapılan din savaşları gibi gösteriliyor. Bu alçakça algı operasyonu TRT’nin İslamcı militan senaristleri tarafından bilinçli olarak yaratılıyor.

İŞTE PROVAKATÖR YALANLAR

1-) Kayı boyunun lideri Süleyman Şah’ın asıl adı Selman’dır. Aşık paşazade Tarihi’nde kayı ceddinin ismi bütün yazmalarda gösterilen şekli ile Selman’dır. Selman ismi Şii dünyasında Selman-ı Pak’a binaen son derece saygı duyulan bir isimdir. Süleyman şah olarak bilinen Selman Şahı mutlaka bir mezhep kalıbına koymak istiyorsanız Şii olabileceğini neden kabul edemiyorsunuz?

2-) Yüzyıl’da Kayılarda İslami ögeler bu saçma sapan dizide gösterildiği şekilde hakim ve toplum hayatı ile iç içe değildi. Oğuz Türkmenleri İslam dinini benimsemiş olsalar da henüz eski dinlerinin gelenek ve görenekleri yaşamlarında İslam’dan daha fazla yer tutmaktaydı. Tarihi kayıtlar 13. yüzyılın ilk çeyreğinde Kayıların en az yarısının hala gök tengri inancına mensup olduğunu gösteriyor. 16. yüzyıla kadar İran ve Horasan’da bulunan şaman inancına sahip kayı obalarının varlığı bilinmektedir.

3-)  Dizide karşımıza pek çok mizansen çıkıyor. Kara Toygar, Kaçak Şehzadeler, Kurdoğlu, Bamsı Beyrek, Satırlı Turgut, Doğan Alp ve daha birçok karakter tamamen Dizide tapınak şövalyelerinin komutanı ’’ titus’’adlı karakter gerçekte bulunmamaktadır. Selçukluda ’’Kara Toygar’’ isminde bir komutan yoktur. Kara toygar, kanatlılardan bir kuş ismidir.

4-) Kayılar, dizide tasvir edildiği üzere 2000 çadır kadar küçük bir oba değildi. Doğrusu da zaten “Oba” değil, Oymaktılar. Oba’lar genelde 10-20 çadırlık küçük ailelerden oluşur.

5-) Ertuğrul Gazi’nin eşi Halime Hatun’un saltanat mensubu bir sultan değildir. Başka bir oğuz obasının beyinin kızıdır. Ertuğrul Gazi ile anlı şanlı bir düğün sonrasında dünya evine girmiştir.

6-) Cenazede, düğünde, cenkte, sulhta olur olmaz her yerde, çok bilinen argo bir Türk deyimi misaliyle ansızın ortaya çıkarak dinsel konuşmalar yapan Muhyiddin ibn-i Arabi’ nin Konya ve sınır illerin ötesine gittiği yönünde hiçbir kayıt yoktur. Bu yüzden Ertuğrul Gazi ile ibn-i Arabi’ nin hiç karşılaşmadığı gün kadar açık ve nettir.

7-) Ertuğrul Gazi batıya göç ettikten sonra da Anadolu’daki en büyük tehlike Moğollardı. Doğu Roma imparatorluğu askerlerinin üniformaları veya kalkanlarında HAÇ amblemi bulunmazdı. Romalı askerlerin hiçbir şekilde pelerini olmazdı. Sadece soylular desensiz, düz ve üzeri altın işlemeli kırmızı renkte pelerin takarlardı. Roma askerleri lejyonlardan oluşurdu. Her lejyonun kendisini anlatan birde arması vardı. Üniforma ve Kalkanlarında bu armalar bulunur, bunun dışında herhangi bir dini öğe amblemi kullanmazlardı.

Değerli okuyucularım; çocuklarınızın sağlıklı bir ruh haliyle büyümesini, psikopat ve şizofreni gibi ruhsal hastalıklardan uzak kalmasını istiyorsanız lütfen onları bu diziden ve bu TV kanalından uzak tutunuz. Gerekirse TRT kanallarına şifre koyunuz.

Sevgi ve saygılarımla.