Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Trump: Kuzey Kore Liderini, ABD’ye davet edebilirim

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Trump: Kuzey Kore Liderini, ABD’ye davet edebilirim
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

12 Haziran’da Singapur’da ABD Devlet Başkanı Donald Trump ve Kuzey Kore lider Kim Jong Un arasında gerçekleşecek görüşme öncesi Donald Trump’tan açıklama geldi. Singapur’daki görüşme olumlu ve verimli geçerse Kuzey Kore liderini ABD’ye davet edebileceğini söyledi.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe’yi Beyaz Saray’da kabul eden Donald Trump, gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. İki lider, Japonya ve ABD arasındaki yatırım, ekonomik ilişkiler, ticaret ve Kuzey Kore ile ilgili durumunun ele alınacağını belirtti. Trump, bir soru üzerine, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile 12 Haziran’da yapacağı görüşme ile ilgili olarak “Görüşme ayarlandı gibi görünüyor. Zirve başlamaya hazır. Konu her zaman değişebilir. Bu dünyada ne olacağını hiç bilemezsiniz” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Kuzey Kore’nin nükleer silahlar üretme girişimlerinden vazgeçmesi gerektiğini de belirten Trump, gerekli olması durumunda ABD’nin, Kuzey Kore’ye karşı daha fazla yaptırım uygulayabileceğini söyledi ve “Eğer nükleer silahsızlanma olmazsa, bu kabul edilemez. Yaptırımları kaldıramayız. Yaptırımlar oldukça güçlü. Daha fazla da ekleyebilirdim ama bunu bu aşamada yapmamaya karar verdim, ama bu olabilir” diye konuştu.

Trump, Kim Jong Un ile yapılacak görüşmeye çok iyi hazırlandığını belirterek “Çok fazla hazırlanmama da gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu, tutumlarla ilgili, işlerin yapılmasını istemenizle ilgili. Sanıyorum çok yararlı bir görüşme olacak” dedi.

Trump, görüşmelerin olumlu ve verimli geçmesi durumunda Kim Jong Un’u ABD’ye davet edebileceğini söyledi. Kuzey Kore ile ilgili sorunların yıllar önce öteki yönetimler tarafından çözülmüş olması gerektiğini belirten Trump, “Ama yapamadılar, bu sorunu çözmek de bize kaldı, biz halledeceğiz” diye konuştu

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap