Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Trump’tan geri adım… Rusya’ya şok suçlama

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Trump’tan geri adım… Rusya’ya şok suçlama
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Trump’tan geri adım: Rusya’nın ABD seçimlerine müdahil olduğu yönündeki raporları kabul ediyorum.

ABD Başkanı Donald Trump, istihbarat örgütlerinin Rusya‘nın ABD seçimlerine müdahil olduğu yönündeki raporlarını kabul ettiğini söyledi. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelen Donald Trump, seçime müdahale iddialarına inanmadığını dile getirmiş, Trump’ın bu açıklaması ABD’de geniş tepki çekmişti.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Trump, Beyaz Saray’da Rusya’nın ABD seçimlerine müdahil olduğu yönündeki raporlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine karıştığı iddialarına inanmadığı yönündeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını savundu.

İfadelerinin daha fazla açıklamaya ihtiyaç duyduğunu kaydeden Trump, “Neden Rusya olduğunu düşüneyim ki” sözlerini kaydetmesine rağmen amacının “Neden Rusya olduğunu düşünmeyeyim ki” söylemek olduğunu belirtti.

“İstihbaratın Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği raporlarını kabul ediyorum”

Trump, “İstihbarat örgütlerinin, Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönündeki raporları kabul ediyorum.” ifadesini kullandı.

Trump ile Putin’in, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bir araya geldiği zirve ABD’de Kongre ve medya tarafından sert dille eleştirilmişti.

Brüksel ve Londra temaslarının ardında Putin ile bir araya gelmek üzere Helsinki’ye geçen Trump, Rusya’nın ABD başkanlık seçimlerine karıştığı iddialarına inanmadığını söylemişti.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap