Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

TSK duyurdu: 34 terörist öldürüldü!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 TSK duyurdu: 34 terörist öldürüldü!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Suriye’nin Tuğhali bölgesindeki DAEŞ mevzileri, Fırtına obüsleri ve  çok namlulu roketatar bataryasıyla vurularak 34 DAEŞ üyesi terörist etkisiz hale  getirildi. Düdyen, Yan Yaban ve Tatimus bölgelerindeki hedefler vuruldu

TSK’dan, IŞİD’e yönelik operasyon açıklaması geldi. TSK’dan yapılan açıklamada, Suriye’deki IŞİD hedeflerine yönelik Türkiye’nin kendi imkanlarıyla yaptığı operasyonda 34 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Türkiye’nin kendi imkanlarıyla ve koalisyon güçlerinin yaptığı iki ayrı operasyondan bahsedilen açıklamada, toplam 63 IŞİD’li teröristin öldürüldüğü kaydedildi.

TSK’nın dünkü operasyonunda, Suriye’nin Tuğhali bölgesindeki IŞİD mevzilerinin, Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryasıyla vurulduğu ve  34 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Koalisyon unsurları dün düzenlediği operasyona ilişkjin açıklamada da, Suriye’nin kuzey batısında bulunan Düdyen, Yan Yaban ve Tatimus bölgelerindeki IŞİD’li teröristlere ait 5 adet silah mevzii ve araçların koordinatlarının tam olarak tespit edildiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Koalisyon Harekat Merkezinin yönlendirmesiyle İncirlik’ten belirli fasılalar ile havalanan 4 adet MQ-1 modeli Silahlı İHA, tespit edilen hedefleri ateş altına alarak tam isabetle vurdu.

Bölgeden alınan bilgilerden ve görüntülerden 29 IŞİD’li etkisiz hale getirilirken; araçları da dahil olmak üzere 5 adet silah mevziisi imha edildi.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap