Tunceli’de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’yu arama çalışmaları sürüyor

0

19 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun bulunması için çalışmalar devam ediyor.

Arama çalışmalarına İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlilerinin yanı sıra Adıyaman Emniyet Müdürlüğünde görevli dalgıçlar, İstanbul, İzmir ve Manisa, Kahramanmaraş büyükşehir belediyelerinin su altı arama kurtarma ekipleri ile Deniz Kuvvetleri ve jandarma arama kurtarma personelinden 90 kişi katılıyor.

AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde görev yapan ekipler, Uzunçayır Baraj Gölü kıyısında belirlenen bölgelerde dalgıçlar ve kameralı su altı robotlarıyla arama çalışması yürütüyor.

Polis ve jandarmanın dedektör köpek ve drone ile göl kıyısında aramalarını sürdürdüğü çalışmalarda Gülistan Doku’ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.

Olay

Tunceli’de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku’dan haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır’dan gelerek 6 Ocak’ta İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunmuştu. 

Doku’nun arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen polis ekipleri, Doku’yu bulmak için çalışma başlatmıştı. 

Genç kızın ailesi, Doku’nun kaldığı öğrenci yurdundaki odasında intihar mektubu bulup savcılığa teslim etmişti. 

Daha önce de Doku’nun intihar ettiği değerlendirilen yerde kendisine ait bazı notlar, resmi evrak ve makas bulunmuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku