Turizm Kan Ağlıyor!

 

Tarık ÖZDEN

Rus Turistte kayıp büyük!
Geçen yıl ve ondan önceki yıllarda rus vatandaşların gözde yer olarak belirlediği Antalya’da ocak ve mayıs aylarında yaklaşık 500 bini bulan sayı bugünlerde 15-20 bine düşmüştür. Gözle görülür bu düşüş çoğu otel sahiplerini sıkıntıya sokmuş bulunmaktadır. Çalışanlarına maaş ödemekte zorlanan otel sahipleri oteli boş açıp boş kapamaktadır. Sezonun gidişatını şimdiden gören otel sahipleri çözüm aramakta zorlanırken bir çoğu otelini kapatmak zorunda kalmıştır.
ALMAN VE HOLLANDALI TURİSTTE DE DÜŞÜŞ
Alman turist sayısı geçmiş yıla bakarak %30 düşerken Almanya’yı takip eden Hollanda ise %33 oranında bir düşüş yaşamıştır. Havaların kötü gidişatı ile yaşanan ve 11 aydır süren terör operasyonları dünya kamuoyunda büyük yankı oluşturmaktadır. Turistler ülkenin güvenli olduğundan şüpheli olurken devlet başkanlarıda buna destek vermektedir. Bu nedenle Türkiye’nin turistik yerlerinin çoğu bu sıkıntıları yaşamaktadır.
Esnaf ve otel sahipleri politikacıları hedef alırken yaşanan sorunun nasıl çözüleceği hakkında fikir sahibi olmadığını dile getirmektedir. İstenilen desteği alamadığını söyleyen otel sahipleri gelecek ve önümüzde ki yıllarda daha da kötü olacağını söylemektedir. ”Yapılan ve izlenilen yanlış politikanın cezasını bizler çekmekteyiz.” demektedirler.

 
Bağımsız Gazete
localhost/bagimsiz-yedek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası