TÜRKİYE CUMHURİYETİNE “MİNNETTARIZ”

0 7

Ayşe Avşar, yaklaşık 2 ay önce Göz Ameliyatı olmak üzere KKTC’den Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara’ya gitti.

Çift, Korona virüs salgını sebebiyle Ameliyat sonrasında KKTC’ye dönemedi ve Ameliyat sonrasında Yozgat ilinde akrabalarının yanına giderek Korona virüs salgın dönemini Yozgat’ta geçirdi.

Çift KKTC’ye dönme serüvenlerini anlattı.

Ayşe-Dursun AVŞAR çifti

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE MİNNETTARIZ ALDIKLARI ÖNLEMLER NETİCESİNDE SAĞLIKLI ŞEKİLDE YURDA DÖNDÜK”

Avşar çifti Salgın günlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin aldığı önlemler neticesinde bu süreci sağ salim atlatmanın mutluluğunu yaşadı. Türkiye Cumhuriyeti Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ülke genelinde uyguladığı tedbirler için hep duacı kalacağım diyen Ayşe Avşar,salgın günlerinde Türkiye’de tüm yetkililerin aldığı önlemlerin başarılı olduğunu vurguladı.


Ayşe Avşar sözlerinin devamında “Herşeyin başı sağlıktır iyi ki Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri herşeyi zamanında yaptı ve önlemlerini aldılar biz sağlıklı olarak ülkemize gelebildik bu herşeyden daha önemli “ dedi.

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCIMIZ YAVUZ SELİM KIRAN VE ÇALIŞANLARINA DUACIYIZ

Avşar çifti, Türkiye’de oldukları süre içinde KKTC’ye dönmek için eşi ile beraber işlem başlattı ve 6 Mayıs Çarşamba günü KKTC’de Gazimağusa limanına gemi ile giriş yaptı

Ayşe Avşar ve Dursun Avşar çifti süreç içinde Başta TC Dışişleri Bakan yardımcısı Yavuz Selim KIRAN ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği ve Ankara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçiliği yetkililerine , Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek KKTC’ye gelme işlemlerinin sorunsuz ve hızlı olması hasebiyle minnettarlığını dile getirdi.

KARANTİNA SÜRECİNDEN OLDUKÇA MEMNUNUZ

Karantina günlerinin bitmesini iple çeken çift çocukları ve torunlarına kavuşmanın heyecanı içindeler.


Karantina sürecinden memnun olan Ayşe Avşar şunları söyledi; “ Sabah, öğle ve akşam nizami olarak yemeğimiz personeller tarafından getirilmekte , Otel içindeki Hijyen şartlarından oldukça memnunuz 5 Yıldızlı bir Otelde karantina sürecimizin bitmesini bekliyoruz bize bu imkanı sağladıkları için başta Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne minnettarlığımızı dile getirmeliyim Allah herkese sağlık versin”

“KKTC HÜKÜMETİNE İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Avşar çifti; “KKTC’ye girdikleri andan itibaren Polisinden , sağlık görevlilerine herkes bizim için çok emek harcadı ve bizi memnun etmek için adeta canla başla çalıştılar, onların emeklerini ödeyemeyiz güvenli bir şekilde Karantina alanımız olan Malpas Hotele yerleştirildik.

Sağlık personelleri başta olmak üzere tüm hizmet verenlere KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ve Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Haber: Serdar ŞENGÜL / KKTC

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku