Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Türkiye Dünya Huzur Sıralamasında 163 Ülke Arasında 145. Sırada

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Türkiye Dünya Huzur Sıralamasında 163 Ülke Arasında 145. Sırada
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

“Yanı başımızdaki yangınlara rağmen Türkiye huzur adası olma vasfını koruyor, ekonomisi büyümeye devam ediyor.” Lütfen alıcılarınızın ayarıyla oynamayın! Adalet Bakanı Bozdağ bu sözü Türkiye için söyledi.

HUZUR ADASIYMIŞIZ!

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sadece son 1 yıldaki 17 terör saldırısında 302 kişi hayatını kaybetti. Terörle mücadelede şehit sayımız 600’e yaklaştı. On binlerce vatandaş evinden oldu, çocuklar okullarına gidemedi.

BU MU HUZUR?

Hükümet yargıyı ve hukuku sıfırladı. Atanan kayyımlar sebebiyle mülkiyet güvenliği kalmadı. Endişeli sermaye ülkeden kaçıyor. Dünya huzur endeksinde 145. sıraya geriledik.

Huzur değil Survivor adası

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, memleketi Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Sputnik’in haberine göre Bozdağ, “Yanı başımızdaki yangınlara rağmen Türkiye huzur adası olma vasfını koruyor ve ekonomisi de her şeyiyle büyümeye devam ediyor” dedi.

GÜVENDE DEĞİLİZ

Ancak son bir yılda IŞİD ve PKK, 17 kanlı saldırı düzenledi. Çoğunlu canlı bomba eylemi olan saldırılarda, 302 kişi hayatını kaybetti, 1000’e yakın kişi de yaralandı. Vatandaş dışarı çıkamaz hale geldi.

Eğitim Bakanı: Türkiye’de terör problemi var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘huzur’ çıkışına karşın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye’de terör, ekonomi ve eğitim problemi olduğunu söyledi. Memleketi Sivas’ta konuşan Yılmaz, terörü yenmenin eğitimle mümkün olduğunu belirterek “Çözemeyeceğimiz, aşamayacağımız hiçbir problem yok. Nedir Türkiye’nin önündeki problem? Terör, ekonomi ve eğitim problemi var” dedi.

Huzur dipte

Vision of Humanity Ekonomi ve Huzur Enstitüsünün yaptığı araştırmaya göre Türkiye dünya huzur sıralamasında 163 ülke arasında 145. sırada yer alıyor. Türkiye huzur bakımından Hindistan, Mali ve Eritre gibi ülkelerden daha geride yer alıyor.

En az 600 şehit

Bozdağ, ülkede ‘huzur var’ dese de son bir yılda verilen şehit sayısı 600’ü buldu. Birçok eve ateş düştü. Kıbrıs Barış Harekatı’nda bile 498 şehit verilmişti.

VATANDAŞ BORCUN ALTINDA KALDI

Dış politikada yaşanan gerilimler önceklikle ekonomiyi vurdu. Rus ambargosu turizmi altüst etti. Zararın 10 Milyar Doları aşması bekleniyor. Esnaf son 20 yılın en kötü dönemini geçiriyor. Vatandaş ise borçla yaşıyor. Türkiye’de 21.6 milyon hane bulunurken, tüketici ve konut kredisi borcu olan kişi sayısı 20 milyonu geçti.

HUKUK YERLE BİR OLDU

Yargıyay ve Danıştay’ın yapısı altüst edildi. Büyük tasfiye başladı. Sulh Ceza Hakimleri eliyle muhalifler ‘makul şüphe’ adı altında nefret operasyonlarıyla tutuklandı. Muhaliflere yapılan kayyım zulmü ise özel teşebbüsün güvenliğini bitirdi.

Hendek kazan PKK’lı teröristlere karşı Diyarbakır’ın Sur ya da Mardin’in Nusaybin İlçesi gibi yerlerde yapılan operasyonlarda taş üstünde taş kalmadı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki IŞİD saldırısında 45 kişi öldü.

Şehit Yüzbaşı Ali’nin abisi Yarbay Mehmet Alkan yetkililere tepki göstermişti.

Meydan Gazetesi

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap