Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Türkiye ile ABD Arasında Gizli Suriye Anlaşması

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Türkiye ile ABD Arasında Gizli Suriye Anlaşması
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa’nın önde gelen gazetelerinden biri olan Le Monde’a konuştu. Suriye’nin kuzeyindeki Membiç kentinin geleceğiyle ilgili soruya cevap veren Çavuşoğlu, Menbiç Anlaşmasıyla ilgili Amerika Birleşik Devletleri’nin sonuca bağlanan anlaşmaya uyduğunu ve hiçbir sorun olmadığını belirtti. Bunun üzerine “Menbiç’in geleceği konusunda nasıl bir anlaşmaya vardınız?” şeklinde soru ile karşılaşan Çavuşoğlu, “Bu gizli bir askeri anlaşma” dedi.

DETAY VERMEKTEN KAÇINDI

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Detay vermekten kaçınan Çavuşoğlu, “Bunun hakkında konuşmak istemiyorum” dedi. Rusya ile ilişkiler hakkında da konuşan Çavuşoğlu, “Hava ihlallerinin devam etmesi durumunda NATO’dan garanti aldınız mı?” sorusuna, “NATO zaten tüm Türk hava sahasını koruyan hava savunma sistemini yerleştirme kararı almıştı. Polonya’da düzenlenecek Varşova Zirvesi’nde bunu hatırlatacağım” ifadesini kullandı.

MISIR HAZIR DEĞİL

“Mısır ile de normalleşiyor musunuz?” sorusuna cevap veren Çavuşoğlu, bakan seviyesinde sıkıntı olmadığını fakat güçlü, istikrarlı ve güvenli Mısır istediklerini belirtti. Mısır Hükümeti ile Müslüman Kardeşler arasındaki arabuluculuğa ise, “Onların buna hazır olduğuna inanmıyorum. Eğer isterlerse yaparız” dedi.

Özgür Düşünce Gazetesi

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap