Türkiye ile Ürdün arasında milletlerarası anlaşma

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Alec Baldwin, “Rust”u çekerken yaptığı ölümcül…

Elkızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri: Fox TV Elkızı…


İki ülke içinde 1 Ekim 2019’da Ankara’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Ürdün Haşimi Krallığı Hükümeti Içinde Ticari ve Ekonomik İşbirliği Anlaşması” ile, taraflar içinde dostça ilişkileri güçlendirme ve mevcut ekonomik, ticari ve yatırım iş birliğini eşitlik, ayrımcı olmama ve karşılıklı yarar ilkeleri temelinde daha da genişletip çeşitlendirme arzulanıyor.


Buna bakılırsa iki ülke, ortak çıkarlarının istikrarlı ve öngörülebilir bir halde korunması temelinde, ticari ve ekonomik iş birliğini kolaylaştırmak, genişletmek ve çeşitlendirmenin yanı sıra firmalar için cazip bir iş ortamının desteklenmesi amacıyla, kendi kanunları ve düzenlemeleri ile Dünya Tecim Örgütü (DTÖ) kaide ve prensipleriyle uyumlu şekilde lüzumlu tüm önlemleri alacak.


Öte taraftan, taraflar önceki kazanımlara dayanarak ve teknoloji transferi ile mesleki eğitim merkezleri mevzusundaki iş birliğini ilerleterek, ekonomik kalkınma ve tecim alanlarında data transferi ve edinim paylaşımını destekleyecek.


Bu çerçevede Türkiye ve Ürdün’ün, anlaşmada belirtilen 16 alanda iş birliğini geliştirmesi hedefleniyor.[ad_2]

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku