Gündem

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK’in Yeni Yönetimi seçildi.


Gündem

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonundan (TİSK) yapılan yazılı açıklamaya göre, Konfederasyonun 27. Olağan Genel Kurulu 27-28 Aralık’ta Ankara’da yapıldı.Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 27. Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Aralık 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. TİSK Yönetim Kurulu Başkanlığına Özgür Burak Akkol, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliklerine ise Nevzat Seyok, Celal Koloğlu ve Suat Çalbıyık seçildi.


TİSK’in yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: “Ertan İren, Ali Cüneyt Arpacıoğlu, Erhan Polat, Levent Kocagül, Mehmet Naci İlci, Bora Koçak, Celal Kaya, Ahmet Bayraktar, Zekeriya Sancı, İmran Okumuş, Metin Demir, Mustafa Taşkın, F. Fethi Hinginar, Cengiz Taş, Tansel Özenbay, Nadir Yürüktümen, Bekir Burak Uyguner ve Adnan Çiçek.” Denetleme Kurulu’na, Ramazan Yön, Erol Bakan, Aydın Fethi Baytan; Disiplin Kurulu’na ise Osman Nemli, Recep Şükrü Ergün, Erkan Muharrem Kafadar, Oğuzhan Gürsoy ve Bahise Kurt seçildi.


TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, 27. Olağan Genel Kurulu’nda seçim sonucuyla ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Seçilen Yönetim Kurulumuz ile ‘rapor değil icraat’ ilkesiyle, ‘Yeni Nesil Sendikacılık’ anlayışında çalışmalarımızı sürdüreceğimize inancım tam. Ülkemizde sendikaların, sadece işçi veya işverenlere değil, topluma ve bireye hizmet veren, çevreye duyarlı kurumlar olması için öncülük etmeye ve sosyal projeler geliştirmeye hazırız. Bu dönüşüm hareketi ile ‘Çalışma Hayatının Refahı için Dönüştürücü Güç Olma’yı hedefliyoruz.”

Özgür Burak Akkol
TİSK Yönetim Kurulu Başkanı

Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programından yüksek lisans derecesini almıştır. Profesyonel iş hayatını sürdürürken Harvard Business School ile Columbia Üniversitesi’ndeki Yönetici ve Lider Geliştirme programlarından, Columbia Business School ve London Business School’da Global Executive MBA’den başarı ile mezun olmuştur.


İş yaşamına 2001 yılında ABD’de Nautilus Foods bünyesinde Üretim ve Verimlilik Uzmanı olarak başlamıştır. Yurtdışı deneyimi sonrasında Türkiye’ye dönen Akkol, Koç Holding’e 2003 yılında İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak katılmış, 2004-2005 yılları arasında İnsan Kaynakları Uzmanı, 2005-2009 yılları arasında Denetim Uzmanı ve Kıdemli Denetim Uzmanı olarak çalışmıştır. 2009-2010 yılları arasında Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Yöneticisi, 2010-2014 yılları arasında ise Sistem Geliştirme ve İnsan Kaynakları Koordinatörü görevlerinde bulunmuştur. Nisan 2014’ten bu yana Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.


Akkol aynı zamanda Koç Holding Emekli ve Yardım Sandığı Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Koç Topluluğu Spor Kulübü’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Başkanı ve İŞKUR Yönetim Kurulu Üyesi’dir. İngilizce bilmektedir. Evlidir.