Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Türkiye, Musul operasyonuna havadan giriyor

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Türkiye, Musul operasyonuna havadan giriyor
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, dünkü grup toplantısında Türkiye’nin Musul Operasyonu’nahava unsurlarıyla katılacağını açıkladı. Savaşan şahinler, Kuveyt’teki Musul KoalisyonKomuta Merkezi emrine tahsis edildi. Jetlerimiz “Sivil zayiat” riski olan alanlar dışında terör örgütü DEAŞ hedeflerini bombalayacak.

‘MUTABAKAT VAR’: Yıldırım, grup toplantısında Türkiye’nin hava unsurlarının havadan müdahale içinde yer aldığını söyledi. Bu açıklama üzerine, başlangıçta Türk jetlerinin Musul’daki hedefleri bombaladığı yorumları yapıldı. Ancak Yıldırım, grup toplantısı sonrasında TBMM’den ayrılırken sorumuz üzerine, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “(Havadan müdahale) şimdi, şu anda değil, prensip olarak Türkiye’nin koalisyon içinde olması konusunda bir mutabakat var. İhtiyaç duyulduğunda koalisyon içinde bizimkiler de görev alacak. Önemli olan bu koalisyonun içinde yer almaktır.”

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ANLAŞMA WASHINGTON’DA: Yıldırım, daha sonra yaptığımız telefon görüşmesinde, Türkiye ile ABD genelkurmay başkanları’nın Washington’da yaptığı görüşmelerde, Türkiye’nin Musul operasyonuna hava unsurlarıyla katılması konusunda anlaşma sağlandığını söyledi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap