Türkiye Samsun’dan doğan marşta tek yürek oldu – Kültür

0 6

[ad_1]

Samsunlu gençler ülkenin kurtuluşunun 100. senesinde armağan ettikleri 100. Yıl marşının bu yıl için tekrardan hazırladılar. Geçen yıl kutlamalarda çalınan marşın sözlerini marka mühendisi Ömürden Sezgin yazarken, müziğini Can Mutlu besteledi ve aranjesini Burak Ertetik yapmış oldu.

Bu yıl, koronavirüs sebebiyle ülke olarak evlerimizde olunca, ilk adım ruhu, Samsun şehrinin gençliğine uygun olarak marş videosu tekrardan tasarlandı. Bayramı evlerinden kutlayacak devletimizde bayramın coşkusuna bir nebze de olsa katkı sağlamak adına yeni bir video klip oluşturuldu.

Video klip, boş olan Samsun sokakları ve ilk adımın atılmış olduğu tütün iskelesi ile başlıyor, sonrasında da müzisyenler, Türkiye ve dünyadan yüzlerce kişinin ellerinde bayraklı katılımıyla coşkulu bir halde devam ediyor.
Marş projesi adına konuşan marka mühendisi Ömürden Sezgin “19 Mayıs’ın 100. Yılına hususi tamamen gönüllü bir halde, bir marş hazırladık. Bu marşı Türk milleti kucakladı, televizyonlarda, meydanlarda insanoğlu coşkuyla söylediler ve bu hususi eseri sahiplendiler. Türkiye’nin dört bir yanında söylenen marş o gün tüm gün süresince milyonlara ulaştı. Bu yıl salgın sebebiyle evlerimizde kalıyor olsak da, 19 Mayıs coşkusuna coşku katmak adına, aylar öncesinden hazırlıklar halletmeye başladık. Müzisyenler evlerinde marşı yeniden çaldılar, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce şahıs marşı söylerken videolarını gönderdiler. Bugün istiyoruz ki, bu marşı tüm Türkiye evlerinde, ellerinde bayrakları ile coşkuyla söylesin, söylerken de ilk adım ruhunu hissetsin, ümit dolu gençliği, kuvvetli geleceği hissetsin. 19 Mayıs’ın 101. Yılı mübarek olsun” Bu marş Türk milletine bir armağan olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku