Türkiye Uzay Ajansının logosu görücüye çıktı

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

DİKKAT! 14 uygulamada gizlilik ihlalleri var!

Facebook yatırımcıları yanılttı mı? Hesabınızı neden devre…

Cumhurbaşkanlığı Millet Kurultay ve Kültür Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımıyla meydana gelen “Ulusal Uzay Programı” tanıtım toplantısında, TUA’nın logosu da ilk kez tanıtıldı.

TUA’nın toplumsal medya hesabından meydana getirilen paylaşımda da logonun hikayesine ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“TUA logosu, bilinmeze, evrenin derinliklerine uzanan kesintisiz, emin bir hareketi simgeler. Bu hareketin karakteri Batı tipografisinin fonksiyonel okunaklılığından, Doğu’nun kadim kültürünün tek nefeste okunan kaligrafisine uzanır. Devasa bir roketin gövdesinden minik bir yaka rozetine kadar değişik ölçek ve uygulamalarda okunaklılığını, işaret hususi durumunu kaybetmemesi için tasarlanan harfler birbirine eklemlenirken ortaya çıkan resmin içindeki ‘yıldız’ imgesi gökyüzündeki al bayrağımızı temsil ediyor. İşte bu güzel logo Türkiye’nin uzaydaki yeni başarılarının imzası olacak.”

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku