Türkiye’nin ilk çocuk, edebiyat, kültür dergisi YediYetmiş Dergi çıkıyor

BRG Ajans; Türkiye’nin çok satan dergilerinden Bavul Dergi (Edebiyat&Sokak) ile başladığı dergicilik serüveninde yeni bir adım daha atıyor. Edebiyat dergileri geleneğinin çocuklar için de çekici olacak bir versiyonu olacak YediYetmiş Dergi (Yediden Yetmişe Edebiyat&Kültür) 1 Haziran’da okurlarıyla buluşuyor.

“7’den 70’e edebiyat” sloganıyla yola çıkacak olan derginin amacı, çocukların uygar, sanata ve edebiyata meraklı, doğaya, farklı olana saygılı bir yaşam sürmesine katkıda bulunmak. Çocuk eserleri vermiş ya da vermek isteyen edebiyatçılarla, yazarlarla birlikte oluşturulan dergide Serkan Altuniğne gibi karikatüristler ve Cem Kızıltuğ, Zeynep Özatalay, Ethem Onur Bilgiç gibi 10’a yakın farklı illüstratör bulunacak, çocukların sıkılmaması için bilmeceler, çizimler de olacak.

ANA GÖVDE EDEBİYAT

Derginin ana gövdesinin edebiyat olurken, aralarda çocukların sıkılmamaları için çeşitli dikkat toplayıcı enstrümanlar, popüler şarkıcı, oyuncu söyleşilerinin de yer alacağı öğrenildi. Dergi temel gayelerini “Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak, ailelerin çocuklarıyla birlikte okumaktan keyif duyacakları nitelikli eserleri yayımlamak, masal okumak isteyen ailelere uygar masallar vermek, Otizm gibi, doğanın korunması gibi konularda farkındalık yaratmak” olarak açıklıyor.

Haydar Ergülen’in edebiyat danışmanlığını, Barış İnce’nin yayın yönetmenliğini yürüteceği dergide önceden çocuk eseri vermiş olan Ahmet Ümit, Can Dündar, Necati Tosuner, Canan Tan gibi isimler ve halen bu üretimin içerisinde olan İpek Ongun, Yalvaç Ural, Sevin Okyay, Ragıp Duran, Müge İplikçi, Tolga Gümüşay gibi yazarlarla 30’a yakın eser yayımlanacak. Ahmet Büke, Meltem Gürle, Enver Aysever gibi yazarlar da ilk kez çocuk eserleri vererek katkıda bulunacak. Dergideki tüm yazılar da farklı illüstratörlerce desenlenecek. Çocukların çizim yapıp paylaşmaları için dergi kuşe kâğıda A4 boyutunda basılacak, şeffaf poşetle raflarda olacak.

Derginin popüler röportajlar bölümünde ise çocukların ve gençlerin sevdiği müzik grupları ve dizi oyuncuları yer alacak. Böylece YediYetmiş, ailelerin de çocukların da birlikte vakit geçirebilecekleri bir dergi yaratmayı hedefliyor.

İKİ AYDA BİR ÇIKACAK

İki ayda bir, tamamen renki olarak çıkacak YediYetmiş Dergi, ilk sayı 50 bin adetle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Yay Sat ile dağıtılarak tüm D&R’larda, Migros’larda Carrefour mağazalarında ve gazete bayilerinde bulunabilecek olan YediYetmiş, sosyal medyada da Bavul Dergi gibi etkin yer alacak. 64 sayfalık Yediden Yetmişe Edebiyat&Kültür dergisi YediYetmiş Dergi’nin çıkış fiyatı ise 8 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası