Türkiye’ye temsilci atamayan Twitter’a reklam yasağı

0 23

[ad_1]

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTT’nin Ahlatlıbel Toplumsal Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya gelmiş olarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Siber güvenliğe ilişkin konuşan Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak BTK ile ciddi emekler yürüttüklerini ve dışardan siber saldırıların önlenmesi adına çalıştıklarını vurgululadı.

Pandemide siber saldırıların da arttığını söyleyen Karaismailoğlu, toplumsal medya düzenlemesinin de bununla ilgili bir uygulama ve danışma açısından da mühim bir mevzu bulunduğunu söylemiş oldu.

Karaismailoğlu, yerli ve ulusal uygulamaların tercih edilmesi icap ettiğini belirterek kendisinin Turkcell’in BİP uygulamasını kullandığını dile getirdi.

TWİTTER’A REKLAM YASAĞI BAŞLADI

Türkiye’nin Twitter ile ilgili yaptırımlarına değinen Karaismailoğlu, reklam yasağının başladığını ve peşinden bant daraltılması geleceğini bildirdi.

“TEMSİLCİ VE MUHATAP İSTİYORDUK”

Karaismailoğlu, “Biz bir temsilci ve muhatap istiyorduk. Uygunsuz ve kişilik haklarına hücum eden mesajların önlenmesine yönelik, ülke güvenliğiyle ilgili bir mevzudu. Siber güvenlik de bunun bir parçası. Süreç devam ediyor. Yaptığımız oldukca doğru bir iş. Avrupa ve başka ülkeler de bizimle beraber aynı senaryoları uygulamaya başladı. Mevzunun önemini anladılar. Twitter’ın kendi bileceği bir iş. Onlar kim oluyor ki İçişleri Bakanımızın tweetini engelleyecek.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku