Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ülkü Ocakları’ndan referandum açıklaması: Kararımız…

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ülkü Ocakları’ndan referandum açıklaması: Kararımız…
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Bursa Gürsü Ocakları 16 nisanda yapılacak olan Başkanlık Sistemi ve Anayasa değişikliği referandumu öncesi net tavrını belirledi. Ocak binasına yaptırdığı afişi asarak, referandum öncesi görüşünü de kamuoyu ile paylaşmış oldu. Dev afişte “DEVLET’in mührünü vurduğu yere biz yüreğimizi koyarız.Vatan hainlerine ,Batıcılara,Siyonist Akıllara karşı Net tavır. Kararımız EVET”. İfadeleri yer aldı. Gürsu Ülkü Ocak Başkanı Hüseyin Kars’ta konu ile ilgili olarak “ Biz ülkücüler olarak üzerimizde oynanan oyunların farkındayız. Referandum süresince kampanyanda devletten yana bir tavır almaya karar verdik. Gürsu Ülkü Ocakları olarak çalışmalarımızda, referandum sürecinde halkımıza neden evet oyu kullanacağımızı da anlatacağız.” Dedi.

ülkü

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

ESKİ BAŞKANLAR ‘HAYIR’ AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

Kamuoyunda başkanlık sistemi olarak bilinen anayasa değişiklik taslağı TBMM’de kabul edilmesinin ve referandum kararının çıkmasının ardından, eski Ülkü Ocakları başkanları hep birlikte ‘hayır’ açıklaması yapmıştı.

MHP içerisinde büyük bir kesiminde başkanlığa karşı olduğu ve referandumda ‘hayır’ oyu vereceği kamuoyu tarafında yaygın olan bir görüş. Bursa’da çeşitli hayır platformlarının oluşumunda MHP’li bir çok ismin olması ise bunun bir göstergesi olarak kabul edilir.

Diğer taraftan MHP içerisinde muhalif isim olarak anılan Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ gibi isimler HEPAR eski Genel Başkanı Osman Pamukoğlu ile de görüşerek bir çok ilde ‘Hayır’ çalışmalarına başladığı da biliniyor. ‘Hayır’ kampanyası yürütecek ekibin bugün Ankara’da bir toplantı yaptığı da biliniyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap