Üsküdar Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere mobil destek

0

Üsküdar Belediyesi öncülüğünde Üsküdar Kaymakamlığı ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Bayrak Töreni ardından online soru bankası öğrencilere dağıtıldı.


Dağıtım törenine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ının yanı sıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.
Online eğitim uygulaması şifrelerini alan gençler evde, okulda, toplu ulaşımda, teneffüste ve hayatın her noktasında cep telefonlarından veya tabletlerinden uygulama sayesinde tüm derslere ait üniversite hazırlık sorularını çözebilecekler.

Bin ağaç doğada kalacak


Üsküdar Belediyesi tarafından gençlere yönelik sağlanan program katkısıyla gençler kişi başı yıllık 40 kg soru bankası kitabını çözerek çöpe atıyorken online modül uygulaması ile ilçe genelinde 6 bin liseli öğrenciden sağlanan geri dönüşüm sayesinde yaklaşık bin adet çam ağacı çevreye kazandırılmış olacak.


Gençlere yönelik online uygulama hakkında açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün Üsküdar’da bütün lise son sınıf öğrencilerine, üniversiteye hazırlık çalışmalarında destek olsun diye önemli bir projeyi, önemli bir uygulamayı gençlerimize hediye ediyoruz. Bu programımız online üniversiteye hazırlık modülü yani e-soru bankasıdır. Bu soru bankasında 140 bin soru var, 5 yayın evinden ayrı ayrı hazırlıklar yaparak elde ettik. Bu soruların tamamı üniversite sınavında çıkacak sorularla aynı karakterde ve tüm dersleri kapsıyor. Bugün çocuklarımıza hediye ettik. Liseli gençler Haziran ayına kadar cep telefonlarında, tabletlerinde bu programı indirerek bu sorulara ulaşabilecekler. Kişiye özel bir şifresi var, burada bu bandı kaldırarak o şifreyi girerek uygulamaya bağlanabilecekler ve bu uygulamaya her yerde yanlarında taşıyabilecekler, herkesin cep telefonu var, tableti var istedikleri zaman, yemek yerken, teneffüste arkadaşları ile dinlenirken, tatilde, otobüste, otobüs beklerken kullanabilecekler. Üniversiteye hazırlık uzmanları ve gençlerden aldığımız verilere baktığımızda en iyi çalışma soru çözmektir. 140 bin soru çok önemli bir soru sayıdır. Aşağı yukarı bu soruları çözenler tüm konulara hakim olacaklardır. Bundan dolayı 140 bin soru çok önemli” şeklinde konuştu. Bayrak töreninin ardından Başkan Hilmi Türkmen öğrencilerle sohbet edip, bol bol fotoğraf çektirdi.

Mobil üniversiteye hazırlık uygulamasını kullanmak için;

Pakodemy uygulamasını App Store veya Google Play’den indir. Kayıt olduktan sonra pakodemy.com/uskudar sayfasını aç. Kayıt olurken kullandığın e-posta adresini ve aşağıda üstünü kazıdığın kodu gir. Çalışma programı hazırlayarak 140.000’den fazla sorudan faydalan.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku