Uyarıyorum; Erdoğangiller kaçıyorlar, önlem alın!

0

Bir bebeğin anne rahminde kaldığı süre kadar tam 9 ay önce ”kaçacaklar’’ diye bir makale yazmıştım.
Ve…
Bu gün itibarıyla annenin doğum sancıları başladı.

Ülkede ekonomik bir kriz var.

Bu öyle bir kriz ki Cumhuriyet tarihinin en büyüğü olacağı kaçınılmaz. Bu öyle bir kriz ki Canımızı çok yakacağı ve birçok ocağı batıracağı tartışılmaz. Bu öyle bir kriz ki bu iktidar ile aşılamayacağı çözüm bulunamayacağı göz ardı yapılamaz. Amerikan Doları karşısında dünyanın en çok değer kaybeden para birimi Maalesef ama maalesef Türk lirası. Hazine tam takır. İktidar 16 yıldır ilk defa çok ciddi bir şekilde seçimi kaybetme korkusunu ve telaşını yaşıyor.

Afrin olmadı. Gazze uymadı. Fransa tutmadı. Çünkü millet öncelikle cebine sonrada midesine bakıyor. İkisi de firavunun çekirgeler tarafından talan edilmiş ambarları gibi kupkuru ve bomboş et’in kilogram fiyatı 60 Lira tereyağının ise 50 lira işte gerçek bu.

Peki, ülke ekonomisi bu kadar zavallı ve aciz bir durumdayken tapu dairelerinde ki gayrimenkul devirlerini bankaların kambiyo servislerindeki aşırı hareketliliğinin sebebini açıklayacak biri var mı? Lütfen dikkat edin insanlar yeni bir gayrimenkul satın almıyor. Eski gayrimenkuller sahipleri tarafından yeni sahiplerine devrediliyor. Bankaların kambiyo servislerin de yurtdışından Türkiye ye gelen paralar yüzünden değil yurtdışına Türkiye’den transfer edilen paralar yüzünden yoğunluk yaşanıyor.

Ülkemiz 16 yıl boyunca yağmalandı, yağmalanan ganimetler yurt dışına taşınıyor. 50 bin doların altında çeşitli kişiler tarafından defalarca yurtdışına havaleler yapılıyor ve bu şekilde milyonlarca dolar yurt dışına çıkartılıyor. Off-shore şirketlerinden düzenlenen fiktif çeşitli hizmet faturaları bedeli yurt dışına transfer ediliyor Yurtdışında özellikle off-shore bölgelerinde kurulan naylon şirketlere sermaye avansı veya taahhüdü olarak milyonlarca dolar havale ediliyor.

Garanti Bankası, Halkbank, Vakıflar bankası, Denizbank başta olmak üzere tüm bankaların kambiyo hareketleri takibe alınmalıdır. Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı ve bir gazeteci olarak uyarıyorum. Haramiler kaçış hazırlıklarını tamamlıyor. Vatanını milletini seven her bürokratın önlem alması gerekmektedir.Aksi durum suç ortaklığıdır benden söylemesi.

Sevgiyle kalın…

Erdoğan ve Avaneleri Kaçacaklar: İşte Hazırlıkları


Bursa Haber | Bursa Haberleri | Bursa | Son Dakika | 2018

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku