Uygur Türkleri nin 4.3 milyona aldığı kilise camiye dönüşüyor

0

Kanada’da yaşayan Uygur Türkleri satın aldıkları kiliseyi camiye çevirdiler. Haberi görenlerin 3m çok merak ettiği sorular ise, Ne zaman ibadete açılacak? Uygur Türkleri kiliseyi ne kadara aldı?

Kanada’nın Troy kenti ve çevresinde yaşayan Uygur Türkleri, Kanadalı hristiyanlardan satın aldıkları tarihi kiliseyi camiye dönüştürduklerini duyurdu.

Uygur Türkleri’nin satın aldığı Mount Carmel Kilisesi 1873 yılında inşa edilmiştir. Camiye çevrildikten sonra Kanada Uygur Türk İslam Kültür Merkezi adı verilmiştir.

Ne zaman ibadete açılacak?

Daha fazla mesaj

Kiliseden cami dönüşen tarihi binanın önümüzdeki Ramazan ayından önce ibadete açılacağı duyuruldu.

Uygur Türkleri kiliseyi ne kadara aldı?

Kanada’nın Troy eyaletinde 1873 yılından inşa edilen Mountain Carmel kilisesinin Troy da yaşayan Uygur Türkleri 610 bin Kanada Dolarına yani 4,3 milyon TL ye satın aldılar.

Uygur Türkleri

Uygurlar veya Uygur Türkleri, Türkiye’de Orta ve Doğu Asya kökenli ve kültürel olarak bu bölgelere bağlı etnik azınlıklardır. Uygurlar, Çin’de resmen tanınan 55 etnik azınlıktan biridir. Çin’in kuzeybatısında yer alan Sincan Uygur Özerk Bölgesi, Uygurların memleketi olarak kabul ediliyor. En yoğun uygur nüfusunun en yoğun olduğu Çin’de 12.8 Milyon Uygur Türk’ü yaşamaktadır.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku