Uzay Yolu dizisinde Kaptan Kirk karakterini canlandıran William Shatner, Blue Origin şirketinin New Shepard roketiyle uzaya çıktı

Star Trek dizisinde Kaptan Kirk karakterini canlandıran William Shatner 90 yaşında uzay yolculuğuna çıktı. Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin şirketinin New Shepard roketiyle Teksas'tan uzaya fırlatıldı.

0

Uzay Yolu Kaptan Kirk karakterini canlandıran William Shatner, Blue Origin şirketinin New Shepard roketiyle uzaya çıktı. Uzay Yolu dizisinin efsane oyuncusu “Kaptan Kirk” gerçekten uzaya çıkıyor. Jeff Bezos uzay yolculuğu kim uzaya gitti? Kaptan Kirk uzay yolu kimdir? Star Trek dizisinde Kaptan Kirk karakterini canlandıran William Shatner 90 yaşında uzay yolculuğuna çıktı. Jeff Bezos’un sahibi olduğu Blue Origin şirketinin New Shepard roketiyle Teksas’tan uzaya fırlatıldı. New Shepard tarafından uzaya gönderilen ile Kaptan Kirk ile uzaydaki en yaşlı insan rekoru kırılacak.

Kaptan Kirk Uzay Yolu

Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran aktör William Shatner, uzay şirketi Blue Origin’in New Shepard uzay aracı ile yola çıktı.

Kaptan Kirk, Uzay Yolu filmlerin başrol oyuncusudur. Aktör William Shatner tarafından canlandırılmıştır. Kaptan Kirk, Yıldız Gemisi Atılgan’ın (NCC-1701 ve daha sonra NCC-1701-A) kumandanıdır. 

Daha fazla mesaj

Beşiktaş Sporting Lizbon Maçı Canlı İzle Şifresiz Exxen Tv…

Masterchef Kadınbudu Köfte Ve Kaptanlık Düellosunu Kim…

Uzaya Çıkan En Yaşlı İnsan William Shatner

Usta oyuncu William Shatner uçuşun ardından uzaya giden en yaşlı kişi unvanının sahibi oldu. Shatner’in da aralarında bulunduğu 4 kişilik ekibin uzay yolculuğu 10 dakika sürdü. Ekip yolculukta 106 kilometre yüksekliğe çıktı.

Blue Origin ve New Shepard

ABD’li milyarder Jeff Bezos’un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin’in geliştirdiği New Shepard uzay aracı, “Star Trek” filminde Kaptan Kirk’ü canlandıran ünlü aktör William Shatner ile yapacağı uzay yolculuğuna başladı ve rekor kırdı.
Blue Origin, uzaya ilk insanlı seferini temmuz ayında gerçekleştirdi. Şirketin sahibi Jeff Bezos, o yolculukta, kardeşi Mark Bezos, 18 yaşındaki Oliver Daemen ve 82 yaşındaki eski kadın pilot Mary Wallace Funk ile birlikte uzaya gitti.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku