Uzmanlar uyardı: Araçlarda deodorant ve çakmak bulundurmayın

0 1

[ad_1]


Bolu Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Kenan Coşkun, sıcak havaların mevsim normallerinin üstünde seyrettiğini, o yüzden park halindeki araçların içinde de ciddi ısı meydana geldiğini hatırlattı.


Bilhassa saydam sıvı şişelerin mercek vazifesi yapmış olup yangınlara sebebiyet verdiğine dikkati çeken Coşkun şunları söylemiş oldu:


“Bir öteki tehlikeli maddenin de vasıta içinde bulunan basınçlı kaplar bulunduğunu görmekteyiz. Park halindeki araçta güneşle direkt temas eden deodorant ve çakmak benzer biçimde yanıcı gazları ihtiva eden ürünler, ısı etkisiyle genleşerek patlamaya ve yangına niçin olmakta. Çıkan yangın, araçta büyük hasarlara niçin olabiliyor. O yüzden bu biçim ürünlerin araçta bırakılmaması gerekiyor.” 


Coşkun, tamamen söndürülmemiş kibrit ile sigara izmaritlerinin, yol kenarlarında ısı etkisiyle kurumuş otları tutuşturma ihtimalinin de göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yapmış oldu.[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku