Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Vakkas Altınbaş için 3 günlük ek tutuklama kararı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Vakkas Altınbaş için 3 günlük ek tutuklama kararı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Ünlü iş adamı Altınbaş için 3 günlük ek tutuklama kararı

Altınbaş Holding: “Büyük bir komplo kuruldu”
GİRNE – KKTC’de resmi evrakta sahtecilik suçlamasıyla mahkemeye çıkarılan ünlü iş adamı Vakkas Altınbaş ile 5 kişi hakkında 3 günlük ek tutuklama kararı verildi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırımlara sahip olan ünlü iş adamı Vakkas Altınbaş’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi, Girne’de “resmi evrakta sahtecilik” suçundan gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilmişti. Girne Kaza Mahkemesinde görülen duruşmada polis, Vakkas Altınbaş ve beraberindeki 7 kişi hakkında 8 günlük ek tutukluluk süresi talep etti. İş adamı Mehmet Akacan’ın rahatsızlanmasıyla ara verilen duruşmada Vakkas Altınbaş, yeğeni Mehmet Altınbaş, Refet Uzun, Kemal Yorgancıoğlu, Ahmet Bayraktar’ın 3’er gün daha tutuklu kalmasına karar verilirken, Mehmet Akacan ve Mehmet Şefik Ormancıoğlu’nun ise teminatla serbest kalmasına karar verildi.

“Büyük bir komplo kuruldu. Esas mağdur biziz”

Konuyla ilgili Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sofu Altınbaş’tan yazılı açıklama geldi. Açıklamada, “Büyük bir komplo kuruldu. Esas mağdur biziz. Davaya bahis konuyla ilgili 4 milyon Sterlin ödeme yaptık. Üç milyon küsur sterlinlik çekler de var. Tapuları alamadığımız için çekleri mahkeme kararıyla durdurduk. Konu mahkemededir. Altınbaş ailesi olarak kendimizi tam bir organize komplo içerisinde bulduk. Yasal olarak tüm haklarımızı kullanacağız. Vakkas Altınbaş, Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın yürüttüğü işler tamimiyle yasaldır. Kamuoyuna önemle duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap