Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Van kedilerinin 2020’deki ilk yavruları dünyaya geldi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Van kedilerinin 2020’deki ilk yavruları dünyaya geldi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Van kedileri, 2020’nin ilk yavrularını dünyaya getirdi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezinde koruma altında tutulan Van kedileri, 2020’nin ilk yavrularını dünyaya getirdi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Merkezde koruma altında tutulan bir Van kendisi, ocak ayında 4 yavru dünyaya getirdi.

Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, Van Kedi Villası’nda özenle baktıkları gebe kedilerinin doğum yapmaya başladığını söyledi.

2020’nin ilk kedi yavrularını almaya başladıklarını belirten Kaya, şunları kaydetti:

“Kuruma altında bir hayvandan ne kadar çok yavru alırsak o kadar mutlu oluyoruz. Merkezimizde bir kedi doğum yaptı ve 4 yavru doğurdu. 2020’nin doğumları erken başladı diyebiliriz. Ekim ayına kadar doğumlar devam edecek. Bu yılın bizim için verimli bir yıl olacağını umut ediyoruz. Buradaki kedilerimizin zamanında tüm aşılarını yapıyoruz. Ortam sıcaklığını gereken düzeyde tutuyoruz. Doğal ortamda yaşayan kedilerin normal doğumları mart ayında gerçekleşirken merkezimizde şartlar uygun olduğu için, kediler daha erken doğum yapıyor.”

Van’ın marka değerleri arasında ilk sırada yer alan bu özel kediler, cana yakınlıkları, beyaz ipeksi tüyleri, “aslan yürüyüşleri ve iki gözü birbirinden farklı renkte oluşlarıyla biliniyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap