Galeri

Van’da tabiat olağanüstüsü Muradiye Şelalesi kısmen dondu


Galeri

Van’ın Muradiye ilçesindeki tabiat harikası Muradiye Şelalesi, geçen hafta yağan karın akabinde başlayan soğuk havanın tesiriyle kısmen dondu …Van‘ın Muradiye ilçesindeki tabiat harikası Muradiye Şelalesi, geçen hafta yağan karın akabinde başlayan soğuk havanın tesiriyle kısmen dondu.

Yılın her devrinde farklı hoşluklara bürünerek ziyaretçilerin ilgisini çeken Muradiye Şelalesi, kış aylarında Pamukkale’deki travertenleri andıran imgesiyle hayran bırakıyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 raddeye kadar düştüğü kazada Bendimahi Çayı üzerinde bulunan şelalenin bir kısmı buzla kaplandı.

Yaklaşık 15 metre yükseklikten düşen şelalenin buzla kaplı manzarası ve soğuk hava nedeniyle ağaç kollarında oluşan kırağı, doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Yarıyıl tatilin fırsat bilen birçok vatandaş ve fotoğraf tutkunu da tabiat olağanüstüsü şelalenin eşsiz manzarasını gör görmek için geldi.

Diyarbakır’dan her sene Van’a gelerek nahiyeyi gezdiğini belirten Mehmet Kılıçoğlu, bilhassa Muradiye Şelalesi’nin buzla kaplı imgesini görmek için bu mevsimi tercih ettiğini söyledi.

Fotoğraf tutkunu Aynur Aytin de donan şelalenin süper bir imaj oluşturduğunu belirterek, “Burada adeta kartpostallık imajlar elde ettik. Şelalenin donmuş hali bizi ve etraftan gelen misafirleri büyüledi” dedi.